Subota, 21. studenog 2015. 19:40 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Suci: Gubica (Petrijevci) - Milošević (Osijek).

ZAMET: Đurica (6), Islamović, Hrvatin 3, Černeka 9 (5), Uzelac, Lončarić 6, Stipčić 1, Stojanović 4, Glavaš, Kovačević 2, Golik, Jelušić, Slavić (8), Valković 3, Mrakovčić, Juričić.

UMAG: Sorić (1), Ravnić 1, Sever 1, Maros, Petričević 1, Bošnjak 3, Didić, Stapar, Matanović 12 (7), Milinković (8), Ćosić, Punda 2, Burnić, Gorenac, Horozović.

Sedmerci: Zamet 6 (5), Umag 7 (7).

Isključenja: Zamet 4 minute (Uzelac 2, Kovačević 2), Umag 8 minuta (Sever 2, Petričević 2+2, Didić 2)

Derbi dviju momčadi iz vrha ljestvice, tradicionalnih susjeda i rivala, ugodno je popunio tribine rukometnog hrama na Zametu. Gostujući navijači zastupani u priličnom broju vrlo brzo su utihnuli.

Zamet je u utakmicu ušao izuzetno motivirano, posebno u fazi obrane koja je odigrala besprijekornu 6-0 i 5-1 zonu. Vrlo dobri Slavić nanizao je do odmora osam uspješnih obrana, dok su domaća krila i Bojan Lončarić marljivo utirali put prema sve većem vodstvu.

Kod Umaga vrlo dobro do odmora brani Milinković, koji je spriječio veće rezultatsko odvajanje Zameta. Vrlo raspoložen za igru kod gostiju bio je i Vlado Matanović, ali mu je nedostajala pomoć suigrača. Strijelac 12 pogodaka postigao je više od ostatka cijele momčadi.

Nakon uvodnih 4-3, domaća momčad se je do 20. minute odmakla do 9:4, a u posljednjih deset minuta vodstvo je došlo do 13:8.

U nastavku na dva gola Matanovića, sa dvostrukim brojem pogodaka uzvraća Černeka, ali i Valković.

U posljednjih 15 minuta utakmice Zamet ulazi sa velikih 23:15, za radost domaćih navijača.

U nastavku utakmice dobre protagoniste igre Zameta odmijenili su novi odlični pojedinci.

Stojanović, Černeka, Valković i vratar Đurica okrunili su veliku večer Zameta, u kojoj sve pohvale idu rješavanju obrambenih zadataka u izvedbi trenerskog tandema Mišković - Matošević.