Premijer liga rukometaša: Zamećani teško porazili Split, gosti ispraćeni s 28 golova manjka

Subota, 14. veljače 2015. 20:08 Napisao/la  P. M.

Susret 17. kola: Zamet - Split 44:16 (25:10). Dogodila se ove subote na Zametu jedna od najvećih pobjeda riječkih rukometaša u posljednjih nekoliko godina

Premijer liga rukometaša - 17. kolo

ZAMET - SPLIT 44:16 (25:10)

Centar Zamet. Gledatelja 200.

Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (oba Varaždin). Nadzornik: Dragutin Modesto (Kanfanar)

ZAMET: Đurica (10 obrana), Vučko 2, Mrakovčić 3 (1), Černeka 5, Uzelac 2, Stipčić 6, Jerčinović 1, Glavaš 4, Juričić (11 obrana), Kovačević 2, Golik, Jelušić 3, Slavić, Valković 6, Jotić 10, Briški

SPLIT: Sučić (3 obrane), Galić, Dodig 2, Topić, Pavlović 2, Milković 2, Pivac 5 (2), Šimić (6 obrana), Merhar 1, Trivković, Antičević 1, Mladinić 3

Sedmerci: Zamet 1 (1) Split 2 (2)

Isključenja: Zamet 2 minute Split 4 minute

Lakši pucački trening dogodio se ove subote u zametskoj dvorani. U goste istoimenom domaćinu stigla je posljednjeplasirana momčad Premijer lige rukometaša. Splićani su Zamećanima poslužili za upis u knjige rekorda, pobjeda od 28 pogodaka prednosti jedna je od najvećih u posljednjih nekoliko godina. Gosti su držali dah do desete minute susreta kada Jotić i Uzelac, Glavaš i Vučko pokreću seriju 3:0 i postavljaju na 12:5. Potpuni slom ekipa Splita doživjela je u posljednjih deset minuta prvog dijela kada nije postigla pogodak, a primila ih je čak - deset!

Nakon serije 10:0 u koju su po tri gola ugradili Petar Jelušić i Viktor Stipčić, drugo je poluvrijeme poslužilo kao revija. Od rezultata 15:9, Zamet je stigao do 25:9, a deseti gostujući pogodak je u posljednjoj minuti prvog dijela postigao Dodig. Drugi je dio poslužio kao revija. Dva su puta do 43. minute Riječani napravili mini-serije 3:0, pa je rezultat tada glasio 32:12. Nakon novog Dodigovog pogotka, u razdoblju od 44. do 53. minute domaći igrači rade novih 7:0, pa nakon dva gola Pivca i 5:0 za konačnih 44:16.

Uz deset pogodaka Lovre Jotića i po šest Viktora Stipčića i Raula Valkovića, valja naglasiti da je Zametov vratarski dvojac Đurica - Juričić skupio čak dvadeset i jednu obranu.