Premijer liga rukometaša: Zamećani porazom u Umagu ostali bez Lige za prvaka

Četvrtak, 10. travnja 2014. 20:17 Napisao/la  SC

Susret 25. kola: Umag - Zamet 28:22 (13:10). Držala je momčad Marina Miškovića priključak sve  do početka drugoga dijela kada domaćini rade seriju 5:0 i odlaze na 18:10, u 36. minuti.

Premijer liga rukometaša - 25. kolo

UMAG - ZAMET 28:22 (13:10)

Gradska sportska dvorana u Umagu. Gledatelja 200.

Suci: Ivan Klapež i Ivan Pervan (oba Trilj). Nadzornik: Damir Sarajlić (Velika Gorica)

UMAG: Milinković, Ravnić 2, Gadža 6, Lovrić 1, Vučko, Bošnjak 1, Jerković 2, Stapar 3, Vukotić, Modrušan (15 obrana), Pahanić 3 (1), Beliga, Đukes 1, Burnić, Merhar 8, Jotić 1

ZAMET: Đurica (6 obrana), Vučko 1, Klić, Mrakovčić 4, Černeka 4, Uzelac 1, Lončarić 3 (1), Stipčić 2, Jurić-Grgić 3, Slavić (9 obrana), Kovačević 2, Juričić, Valković 1, Golik 1, Majić

Sedmerci: Umag 3 (1) Zamet 2 (1)

Isključenja: Umag 10 minuta Zamet 12 minuta

Rukometaši Zameta porazom u Umagu oprostili su se s izgledima za ulazak u Ligu za prvaka na koncu regularnog dijela sezone. Domaćini su slavili u kontroliranoj igri, pa su Zamećani samo dan nakon poraza u kup-susretu u Našicama ostali poraženi i u mnogo važnijem susretu koji ih je, eventualnom pobjedom mogao održati u utrci za četvrtu poziciju. Držala je momčad Marina Miškovića priključak sve  do početka drugoga dijela kada domaćini rade seriju 5:0 i odlaze na 18:10, u 36. minuti. Utakmica je odigrana u uvijek prisutnom regionalnom naboju između dva rivala, a riječka se momčad tako nije uspjela osvetiti Umagu za poraz u prvom dijelu sezone.

Najvažnija vijest iz rakursa riječke momčadi je povratak na parket idejnog fantaziste Luke Mrakovčića, koji se vratio nakon nešto više od dva mjeseca izbivanja i postigao četiri zgoditka. Mrlja na utakmici njegov je crveni karton, zbog zadobivena tri isključenja. Utakmicu je sa osam zgoditaka u drugom poluvremenu na domaću stranu prelomio Natko Merhar, uz uvijek opasnogGadžu najučinkovitiji igrač domaćina. Mrakovčić i Dario Černeka postigli su po četiri zgoditka za Zamet kojeg već u subotu očekuje posljednji susret regularnog dijela sezone kada u Rijeku dolazi momčad Karlovca.

Nadmetanje u Ligi za poredak zasada je osigurala samo Marina Kaštela na sedmoj poziciji. Za četvrto mjesto bore se Dubrava i Umag, dok se za osmo i izbjegavanje borbe za ostanak bore vinkovačka Spačva i Bjelovar.