Subota, 07. ožujka 2015. 22:09 Napisao/la  SC

Poraz za rukometaše Zameta znači korak dalje od Lige za prvaka

Suci: Matija Gubica (Petrijevci) i Boris Milošević (Osijek). Nadzornik: Vlado Živolić (Rovinj)

POREČ: Sorić, Marić 1, Mataija 7, Perhat, Thoss 6, Huljina 3, Krajinović 1, Perić, Čarapina, Jerković, Gudić 2, Popović, Pahanić 6 (2), Rađaković 2 (1), Kobetić 1, Petrić

ZAMET: Đurica, Vučko 1, Mrakovčić 5 (1), Černeka 4, Uzelac 6, Stipčić, Glavaš 1, Juričić, Kovačević, Golik 1, Jelušić 1, Valković 3, Jotić 5 (1)1'

Sedmerci: Poreč 4 (3) Zamet 4 (2)

Isključenja: Poreč 10 minuta Zamet 8 minuta

Rukometaši Zameta poraženi su na gostovanju u Poreču rezultatom 29:27 u utakmici 22. kola Premijer lige. Porazom protiv izravnog konkurenta za plasman u Ligu za prvaka Riječani su u bitnome smanjili izglede za plasman u najjači krug doigravanja hrvatskog muškog rukometa. Kao i u Karlovcu prije sedam dana, Zamet je ponovno ostao kratak u samoj završnici susreta. U posljednje dvije minute ušlo se u egalu (27:27), Pahanić i Mataija svojim su golovima bodove ostavili na istarskoj strani Učke.

Porečani su imali uvodna vodstva (2:0 i 7:5) nakon čega se gosti vraćaju pa Dario Černeka u 19. minuti stavlja na 9:9. Igra se potom u ritmu gol za gol a gosti do prednosti od dva pogotka, koliko je bilo na poluvremenu dolaze u posljednjih pet minuta. Mataija i Gudić odvojili su domaćina na 13:11, u Zametovu rubriku strijelaca još su se upisali Jotić i kapetan Uzelac, inače najefikasniji igrač Zameta.

Prvi su puta domaćini otišli na tri pogotka prednosti kod 17:14, golom bivšeg reprezentativca Vedrana Mataije u 34. minuti. Prednost se povećala u 43. minuti kada Marić zabija za 22:18, no Zamećani su se i iz takvog zaostatka uspijeli vratiti. Valković u 49. minuti završava Zametovu seriju 3:0 i izjednačuje na 23:23.