Premijer liga rukometaša: Zamećani poraženi u Dubravi, domaćin prejak za Riječane

Srijeda, 11. veljače 2015. 20:41 Napisao/la  SC

Susret 16. kola: Dubrava - Zamet 33:27 (19:13). Domaćin je vodio od početka susreta, raspoloženi vratari i bivši Zametov igrač Josip Jurić-Grgić sačuvali bodove u Zagrebu

Premijer liga rukometaša - 16. kolo

DUBRAVA - ZAMET 33:27 (19:13)

SC Dubrava. Gledatelja 200.

Suci: Vanja Banović i Vedran Banović (oba Požega). Nadzornik: Zlatko Ladić (Sračinec)

DUBRAVA: Totić, Kelemen, Škopić, Maričić, Jurić-Grgić 8, Vida 4, Dumenčić 5 (2), Čurić, Vučko 6, Volar, Punčec, Mihaljević, Vinković 4 (2), Buneta 6, Grahovac, Potnar

ZAMET: Đurica, Vučko 2, Mrakovčić 8 (2), Černeka 1, Uzelac, Stipčić 1, Jerčinović, Glavaš, Juričić, Kovačević 7, Golik 3 (3), Jelušić 2, Slavić, Valković 2, Jotić 1

Sedmerci: Dubrava 6 (4) Zamet 8 (5)

Isključenja: Dubrava 12 minuta Zamet 14 minuta

Poraz na gostovanju u Dubravi upisali su rukometaši Zameta. Otvaranje proljetnog dijela sezone riječkim je rukometašima donijelo gostovanje kod trećeplasirane momčadi koja je na svom parketu sačuvala bodove. U susretu s čak 26 minuta isključenja sa obje strane domaćin je imao više raspoloženih pojedinaca. Prošlosezonski igrač Zameta Josip Jurić-Grgić postigao je osam pogodaka, po šest su dali Vučko i Buneta. Kod gostiju je najefikasniji bio Luka Mrakovčić sa osam pogodaka.

U 14. minuti Dubrava se već bila odvojila na 10:5, razliku koju Riječani nisu mogli sustići. Dubrava je od početnih 2:0 vodila kroz cijelu utakmicu, a najviše 18:10 u 28. minuti. Zamet nije imao riješenja za Grgića i društvo, vratari Đurica i Slavić uspjeli su obraniti deset lopti, sedam manje od domaćih vratara. Golovima Golika, Mrakovčića i Kovačevića gosti dolaze na 19:14, no domaća je momčad znala očuvati prednost stečenu u početku susreta.

Zamećani će ovoga vikenda na svom parketu dočekati momčad Splita u 17. kolu.