Premijer liga rukometaša: Zamećani na krilima Valkovića i Černeke slavili u Đakovu

Srijeda, 03. prosinca 2014. 21:28 Napisao/la  SC

Susret 13. kola: Đakovo - Zamet 24:25 (11:14). Zamećani su u srijedu šesti put slavili na gostovanjima

Premijer liga rukometaša - 13. kolo

ĐAKOVO - ZAMET 24:25 (11:14)

Sportska dvorana Đakovo. Gledatelja 100.

Suci: Vanja Banović i Vedran Banović (oba Požega). Nadzornik: Siniša Rudić (Biograd na Moru)

ĐAKOVO: Perković, Perić, Nađ 3, Barberić, Lubar 4, Petrović (12 obrana), Šaravanja, Eskeričić 5, Klepo, Tot, Pahanić 6 (5), Punda 5, Čurić, Puljić, Lubar 1

ZAMET: Vučko 2, Samardžić, Černeka 4 (2), Uzelac, Stipčić, Ivković, Glavaš, Juričić, Kovačević 2, Golik 2, Jelušić 3, Slavić (14 obrana), Valković 7, Jotić 5, Majić, Briški

Sedmerci: Đakovo 6 (5), Zamet 2 (2)

Isključenja: Đakovo 8 minuta, Zamet 6 minuta

Zamećani su u srijedu ponovo slavili na gostovanjima, u Đakovu već šesti puta ove sezone. Iako su domaćini tek pretposljednji na ljestvici, nikoga se u ligi ne može podcjeniti, to riječki rukometaši najbolje znaju.

Igralo se u ritmu gol za gol sve do samog kraja prvog poluvremena, kada se gosti odvajaju na ti pogotka razlike golovima Valkovića, Jelušića i Vučka. Tri gola prednosti s predaha bila je dovoljna zaliha, domaćin se golovima Punde i Lubara vratio na 13:14, no novom serijom Raula Valkovića od 3:0 Zamet je nakon šest minuta igre u nastavku ponovno imao četiri zgoditka viška (14:18).

Najveća je prednost Zameta iznosila je 23:18 pogotkom Černeke nakon čega Zamećani ne postižu gol čak sedam minuta.

Đakovčani se vraćaju na 22:23, no prisebnošću Černeke i Jotića bodovi ipak odlaze u Rijeku.

Do kraja prvog dijela sezone Zamećane očekuje još gostovanje u Buzetu te domaći ogled protiv Umaga.