PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamećani izvrsnom igrom u nastavku osvojili bod

Subota, 27. rujna 2014. 20:23 Napisao/la  Ivan Jelić

Susret 4. kola: Split - Zamet 33:33 (21:16). Na kraju jedni i drugi mogu žaliti za izgubljenim bodom

Premijer liga rukometaša, 4. kolo

SPLIT – ZAMET 33:33 (21:16)

Mala dvorana SC Gripe, Split. Gledatelja 100.

Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar)

SPLIT: Budalić, Trivković, Jerković 5, D.Maretić 7, Šimić, Batinović 8, Banović 6, Pavlović 2, H.Maretić 1, Pivac 1, Mladinić, Topić, Ćurin, Šolić 3 (1)

ZAMET: Đurica, Vučko 6, Černeka 3 (1), Uzelac 3, Lončarić, Stipičić, Glavaš 1, Jurčić, Kovačević 3, Golik 7, Jelušić 7, Slavić, Valković 3, Majić, Broznić, Mrakovčić

Sedmerci: Split 3 (1) Zamet 2 (1)

Isključenja: Split - Zamet 10 minuta

Nisu rukometaši Splita uspjeli doći do prve pobjede iako se činilo da hoće. Domaćini su u 36. minuti golom Duje Maretića poveli sa 23.16 što je bila njihova najveća prednost na utakmici. U završnici dvoboja mogli su domaćini ostati i bez jednog boda jer su gosti golom Černeke u 59. minuti poveli sa 33:32. no Splićani su golom D.Maretića ma četrdeset i dvije sekunde prije posljednjeg zvuka sirene uspjeli poravnati na konačnih 33:33.

Posljednje trideset i dvije sekunde Zamet je igrao sa četvoricom igrača budući su bili isključeni Vučko i Mrakovčić. Umalo su zabili gol, udarac Jelušića zaustavila je stativa, a u kontri D. Maretić nije uspio doslovce sa zvukom sirene donijeti svojoj momčadi pobjedu. Nakon uvodnih 2:2, domaćini odlaze na vodstvo od 5:2, da bi u 17.minuti vodili sa 13:9, a u 20.minuti golom D.Maretića sa 15:9. Zanimljivost je da su riječki vratari i to sva trojica koje je koristio trener Mišković - Slavić, Đurica i Jurčić zajedno imali tek dvije obrane. Početak drugog dijela donio je domaćinima spomenuto vodstvo od 23:16 u 36.minuti, no potom su gosti pomalo „grickali„ tu prednost i zahvaljujući Goliku i Vučku napravili mini-seriju od 7:0 i stigli u 44. minuti golom Zametova lijevog krila do poravnanja rezultata (23:23).

Prava drama odvijala se u završnici, iako su domaćini u 54.minuti imali vodstvo od 31:27, u 57.minuti Vučko je poravnao na 31:31, da bi isti igrač po prvi puta na utakmici svoju momčad doveo u rezultatsku prednost 32:31 u 58.minuti. Na 32:32 izjednačio je Banović, potom je Černeka zabio za novu prednost Zameta 33:32 da bi D;Maretić, 42 sekunde prije kraja poravnao na 33:33 što je na kraju bio i konačni ishod susreta. Riječani su u drugom dijelu igrali puno bolje, razigrao se Vučko koji je tada zabio svih šest svojih golova. Podršku je imao u Goliku, Jelušiću i Valkoviću ali prje svega u vrataru Slaviću koji je od ukupno 8 svojih obrana, 7 imao u nastavku. Usto je Đurica pri rezultati 31:29 obranio sedmerac Šoliću. Na kraju i jedni i drugi mogu žaliti što nisu osvojili i drugi bod te ostvarili pobjedu.