Srijeda, 06. ožujka 2013. 23:09 Napisao/la  I. M.

Utakmica 21. kola: Buzet - Zamet 23:24. Zamet je u Buzetu osvojio važne bodove

Premijer lige rukometaša – 21. kolo

BUZET - ZAMET  23:24 (12:11)

Sportska dvorana Buzet Gledatelja:300

Suci: Matija Gubica i Boris Milošević (oba Osijek)

BUZET: S. Pobrić, Šverko 1, Prodan, Kisiček,Radnić 3, Gašpar 4, Ljubotina 1, Vukelić 2, N. Pobrić, Jović, Kozina 5, Gudić 1, Pavletić (6 obrana), Šćulac, Vrkljan 4, Galiot 2.

ZAMET: Đurica (9 obrana), Vučko 1, Vučetić 1, Hrvatin, Mrakovčić 2, Černeka, Uzelac 1, Ćosić 2, Kružić 2, Slavić, Kalač, Karaula, Montanari 1, Sakić 1, Šunjić 10 (2).

Sedmerci: Buzet - Zamet 2 (2)

Isključenja: Buzet 6 minuta,  Zamet 6 minuta

Bio je to pravi susjedski derbi. Napetosti nije nedostajalo, a na kraju je do vrlo vrijednih bodova došao Zamet zahvaljujući fantastičnoj igri Davora Šunjića koji je sedam od deset pogodaka postigao u drugome dijelu.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su poveli pogotkom Ivana Ćosića u drugoj minuti. U igri gol za gol došlo se do 5:5, a onda su po tradiciji bivši Zamećani Ivan Vrkljan i Bruno Kozina domaćinima donijeli dva pogotka prednosti za vodstvo 7:5 u 17. minuti. Buzećani su održavali dva pogotka prednosti do ulaska u posljednju minutu prvoga dijela a onda je Igor Montanari pogodio za rezultat poluvremena 12:11.

Drugi dio krasno je sa tri pogotka (od čega dva uzastopna) otvorio Davor Šunjić i Zamet je ponovno poveo (13:14) u 36. minuti, a kada je Luka Mrakovčić minutu kasnije svojim prvim pogotkom donio 13:15 stvari su za Riječane počele bolje izgledati.

Držao je Zamet dva pogotka prednosti do 40. minute a onda su Mario Galiot i Marin Vukelić u narednih pet minuta vratili stvari na početak (18:18). Najbolji pojedinac drugog dijela Davor Šunjić vratio je prednost na stranu gostiju za 18:19 da bi Tomislav Radnić u 47. minuti donio novo poravnanje.

Potom je uslijedilo odlično razdoblje Zamećana koje su Ivan Vučetić i Marin Kružić zaključili pogocima za 19:21 kada je do kraja utakmice ostalo još 11 minuta. Zamet je zahvaljujući sjajnoj igri u obrani i fenomenalnom Šunjiću stigao do pobjede koja ga ostavlja u utrci za Ligu za prvaka.