Zamećani poraženi, Tin Lučin postigao 11 pogodaka

Srijeda, 17. svibnja 2017. 19:26 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola Lige za ostanak: Metalac - Zamet 35:28

METALAC: Lončar, Vukšić 2, Potnar 3, Boras, Jurakić 4, Markušić 10, Svalina 3, Antolković, Raič, Ševo, Katinić 5, Ezgeta 5, Jugović, Bešlić 3, Beshiri

ZAMET: Đurica 1, Jeličić, Martinović 1, T. Lučin 11, Starčević, Golik 2, Stojanović 2, Glavaš, Sorić, Načinović 1, Kružić 2, F. Lučin, Grozdek 5, Majić, Mrakovčić 3

Sedmerci: Metalac 4(2) Zamet 7(5)

Isključenja: Metalac 4 minute Zamet 10 minuta

Rukometaši Zameta na gostovanju u Zagrebu kod momčadi Metalca u 6. kolu Lige za ostanak doživjeli su poraz rezultatom 28:35.

Metalac je poveo 2:0, a nakon toga sve do sredine prvog dijela igralo se gol za gol.

Tin Lučin doveo je Zamet u kratkotrajno vodstvo 6:5 da bi nakon toga domaćini preuzeli rezultat u svoje ruke i u 26. minuti ozbiljnije se odmakli na 13:10.

Prednost od tri pogotka zadržali su do kraja poluvremena koje je završilo 16:13.

U drugom dijelu domaćini drže igru u svojim rukama, te su u par navrata dopustili Zamećanima da se približe na gol zaostatka, 18:17 i zadnji puta 24:23, a nakon toga u 52. minuti Dorian Markušić pogađa za 28:25, te domaćini održavaju prednost koja na kraju susreta iznosi velikih sedam golova razlike, 35:28.

U redovima domaćih treba istaknuti odličnog vratara Mislava Lončara koji je sakupio 16 obrana u toku susreta, a Dorian Markušić upisao je deset pogodaka.

Kod Zameta izuzetno raspoložen je bio Tin Lučin sa jedanaest pogodaka.