Liga za prvaka: Zamećani bolji od Umaga, ponovo blistala riječka rukometna mladost

Subota, 28. svibnja 2016. 20:27 Napisao/la  SC

Susret 9. kola: Zamet - Umag 35:27 (20:14).

Premijer liga rukometaša - Liga za prvaka - 9. kolo

ZAMET - UMAG 35:27 (20:14)

Centar Zamet. Gledatelja 300

Suci: Igor Barle i Saša Vučić (oba Zagreb). Nadzornik: Dragutin Modesto (Kanfanar)

ZAMET: Đurica, Hrvatin 4, Martinović 5 (2), Lončarić 3, Tubić 4, Stojanović 2, Glavaš 5 (2), Lučin, Kovačević 3, Golik, Jelušić 5, Slavić, Valković 1, Starčević 1, Načinović 1, Miličević 1

UMAG: Sorić, Buvinić 1, Ružić, Udovičić, Petričević 6, Bošnjak 2, Krupić 1, Sinčić 7 (4), Matanović 6 (1), Milinković, Labura, Beliga 4, Koler, Maros

Sedmerci: Zamet 4 (4) Umag 5 (5)

Isključenja: Zamet 6 minuta Umag -

Do druge pobjede u Ligi za prvaka ove sezone stigli su rukometaši Zameta. Sastav Marina Miškovića i Valtera Matoševića je na svom parketu bio uspješniji od Umaga rezultatom 35:27. Osim četvrtoga boda koji pomaće Riječanima u utrci za četvrto mjesto na kraju sezone, Zametova najveća pobjeda nalazi se u priči o mladim igračima koji su zablistali na današnjoj utakmici.

Umažani nisu bili velika rezultatska prijetnja još od ranog domaćeg vodstva od 5:1. U prvih petnaest minuta vukli su Teo Hrvatin i Petar Jelušić, a kada su oni odradili svoje na scenu su stupili mladići predvođeni Patrikom Martinovićem (pet golova) i Noom Tubićem (jedan manje).

Gosti su u tri navrata stigli na dva pogotka zaostatka (11:9, 12:10, 13:11), no Zamet se još do poluvremena odvojio na sigurnih šest pogodaka viška, na krilima raspoloženih Bojana Lončarića i Filipa Glavaša.

Do najveće prednosti od devet pogodaka Zamet je stigao kod 26:17, dvadeset minuta prije kraja. Drugo poluvrijeme ponudilo je pravu riječku rapsodiju u kojoj su do golova došli i oni najmlađi: Matija Starčević, odnosno Veron Načinović.

Zamećani uspješnu sezonu zaključuju sljedećeg tjedna u domaćem ogledu protiv Dubrave, inače zaostaloj utakmici osmoga kola Lige za prvaka.