1/8 FINALA KUPA ZA RUKOMETAŠE

Zamet pružio dobar otpor PPD Zagrebu

Utorak, 17. ožujka 2015. 19:45 Napisao  Patrik Mršnik

Osmina finala: Zamet - PPD Zagreb 24:34 (7:16). Zagreb je izgledao kao momčad koja igra osminu finala Lige prvaka

Kup Hrvatske za rukometaše - osmina finala

ZAMET - PPD ZAGREB 24:34 (7:16)

Centar Zamet. Gledatelja 900.

Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (oba Varaždin). Nadzornik: Dragutin Modesto (Kanfanar).

ZAMET: Đurica, Vučko 4, Mrakovčić 1 (1), Černeka 2, Uzelac, Stipčić 2, Jerčinović 1, Glavaš 1 (1), Juričić, Kovačević 1, Golik 1, Jelušić 4, Valković 1, Jotić 6

PPD ZAGREB: Mihić, Brozović 2, Stepančić 2, Čelica 1, Stevanović, Čorić 2, Šebetić 6, Ivić, Raković 4, Horvat 4 (2), Valčić 2, Mandalinić 1, Obranović 3, Vuglač 1, Kovačević 2, Pavlović 4

Sedmerci: Zamet 5 (2) PPD Zagreb 4 (2)

Isključenja: Zamet 2 minute PPD Zagreb 6 minuta

Rukometaši Zameta pružili su dostojan otpor višestrukom prvaku Hrvatske i osvajaču nacionalnog Kupa. PPD Zagreb na novi je put do trofeja krenuo pobjedom u Rijeci. Zamećani su sredinom drugog poluvremena s devet pogodaka zaostatka došli na pet i imali napad za minus četiri, ali nešto više od toga nisu mogli. Momčad Veselina Vujovića izgledala je prilično europski, baš kako i dolikuje momčadi koja je stigla između dvije teške europske utakmice.

Zagrebaše čeka uzvrat u Danskoj protiv KIF Koldinga u osmini finala Lige prvaka ovog vikenda, nakon toga i završnica SEHA lige, pa je dolazak u Rijeku iskorišten kao dobra priprema za nove izazove. Domaća je momčad pokazala da je spremna u posljednja tri kola Premijer lige dohvatiti četvrto mjesto i uključiti se u borbu kroz Ligu za prvaka.

Nije utakmica po domaće dobro počela, gubili su  3:12 nakon osamnaest minuta igre, no tada je na parketu bila ona udarna Zagrebova postava s kapetanom Zlatkom Horvatom, Čelicom, Josipom Valčićem i Obranovićem. Na vratima je briljirao Ivan Stevanović s čak osamnaest obrana, Zamet nije postigao pogodak od desete do dvadeset i druge minute. Ne može se reći da nije bilo pokušaja, no gosti su na predah otišli s devet golova prednosti, Zamet je zabio tek sedam pogodaka.

Učinak iz prvog poluvremena Zamet je dostigao do devete minute nastavka. Najprije je Jotić zabio svoj treći pogodak i iznudio Zagrebovo isključenje (Ćorić). Bio je tada gostujući sastav s dva igrača manje, a kada je s klupe ulazio kažnjeni Pavlović iz prvog poluvremena uspio je pobjeći čuvarima i zabiti za 8:17. Krenula je tada domaća serija 4:0, zabijali su Jelušić, Jotić i Vučko za povratak u utakmicu.

I publika  je živnula kada je Marin Đurica na vratima Zameta upisao nekoliko dobrih obrana. Zagreb je tada vratio rezultat na 12:20, no Vučko i Černeka iz polukontri ponovno smanjuju rezultat. Bilo je 16:21 u 42. minuti susreta, domaći su imali napad za dodatno smanjenje, Kovačević je lijepo proigrao Mrakovčića na crti, no Stevanović je ponovno bio na razini zadatka.

Stevanović je kao pobjednik u duelu s Mrakovčićem izašao i u 45. minuti kada mu je obranio sedmerac, nakon kojeg je ponovno uslijedilo odvajanje koje je završilo s krajnjih deset golova minusa. Jotić je s dva pogotka u 50. minuti tek privremeno vratio na 20:26, ne bi li se golom Šebetića Zagreb popeo na 22:30.