Kup Hrvatske: Zamećani poraženi u pomlađenom sastavu, NEXE uvjerljivo izborio završni turnir

Srijeda, 09. travnja 2014. 21:08 Napisao/la  SC

Utakmica četvrtfinala Kupa: NEXE - Zamet 37:20 (17:12). Našičani očekivani posljednji sudionik završnog turnira. Kod Zameta najbolji Samardžić i Stipčić, već u četvrtak slijedi prvenstveni ogled s Umagom.

Kup Hrvatske za rukometaše - četvrtzavršnica

NEXE - ZAMET 37:20 (17:12)

Školska sportska dvorana u Našicama. Gledatelja 300.

Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba Štivica). Nadzornik: Boris Crnojević (Kutina)

NEXE: P. Lelić (9 obrana), Bureš 1, Eter 5, F. Lelić 6 (1), Mrđenović 1 (1), L. Vešligaj, Kružić 3, E. Vešligaj (1 obrana), Sokolić 5, Pivac (5 obrana), Vujić 4 (1), Pavletić 2 (1), Sakić 5, Dundović 1, Vegar 1, Tomić 3

ZAMET: Vukić (2 obrane), Vundač 2, Samardžić 5, Klić 2, Blečić 1, Islamović, Ribarić 1, Travica 1, Stipčić 4, Majić 1, Juričić (5 obrana), Golik 3 (1)

Sedmerci: NEXE 5 (4) Zamet 2 (1)

Isključenja: NEXE - Zamet 2 minute

Rukometaši Zameta predstavili su se u dobrom svijetlu, u pomlađenom sastavu gostujući u Našicama. Regionalni ligaš NEXE očekivano je prošao na završni turnir Kupa Hrvatske svladavši Zamećane u četvrtzavršnici rezultatom 37:20. U prvom dijelu Riječani su držali priključak do dvadeset minute i našičkog vodstva od 10:8. Tada domaćini rade prvu seriju 4:0 i utakmica polaganim koracima ulazi u jednosmjernu fazu. Na poluvrijeme se odlazi s pet pogodaka prednosti za domaćine, koji širom klupom i većom kvalitetom bez problema pariraju Zametu.

Pukli su Riječani u nastavku pa je već u 37. minuti bilo 22:13 za domaćine. Najbolji u njihovim redovima bili su upravo dojučerašnji igrači Zameta. Marin Sakić zabio je pet pogodaka, imenjak mu Kružić postigao je tri zgoditka. Najbolji strijelac utakmice je reprezentativac Franjo Lelić, strijelac šest zgoditaka. Kod Zamećana najbolja su bila krila. Sandro Samardžić strijelac je pet, a Viktor Stipčić četiri pogotka. Od spomenutih plus devet, razlika je do kraja narasla na ogromnih sedamnaest pogodaka prednosti za NEXE. Najprije su Zamećani sedam minuta bili bez pogotka, a autor posljednjeg njihovog bio je Samardžić već u 52. minuti.

NEXE se priključio CO Zagrebu, Varaždinu i Dubravi na završnom turniru Kupa, dok Zamećane već u četvrtak od 20 sati čeka gostovanje u Umagu, u sklopu pretposljednjega, 25. kola domaćeg prvenstva.