IVAN ĆOSIĆ OBJAŠNJAVA

Presudila je agresivna obrana, vrataru je onda lakše

Ponedjeljak, 10. prosinca 2012. 15:45 Napisao  Milan Kosanović

U utakmicu smo ušli rezervirano, no drugo poluvrijeme smo svi stisnuli i odigrali odlično, rekao je Ćosić

Rukometaši Zameta proljetni dio prvenstva otvorili su s pobjedom nad liderom lige, zagrebačkom Dubravom trenera Hrvoja Horvata. Utakmica je pokazala dva lica jedne momčadi, Zamećani su u prvom poluvremenu bili neprepoznatljivi dok su u drugom s dvije velike 5:0 serije slomili otpor Veprova.

-          Što se tiče Dubrave oni su mlada i poletna momčad na čelu s vratarom Totićem koji donosi prevagu na njihovu stranu. Smatram da rade dobar posao s trenerom Hrvojem Horvatom i svakako su najveće iznenađenje u ovoj sezoni, rekao je Ivan Ćosić te nastavio:

-          Doma igraju jako dobro, a ove sezone skupljaju bodove i u gostima, no krenuli su silaznom putanjom, možda su ih ostale ekipe malo podcijenile u dosadašnjem djelu prvenstva, mišljenja je vanjski igrač Zameta.

-          U utakmicu smo ušli rezervirano i to se odmah osjetilo na našoj igri i rezultatu, no drugo poluvrijeme smo svi stisnuli i odigrali odlično, mladi Slavić je obranio nekoliko lopti i u tih 20 minuta drugog djela smo riješili cijelu utakmicu. Presudila je agresivnija obrana i  vrataru je odmah bilo lakše braniti, kaže Ćosić.

U drugom kolu proljetnog djela prvenstva koje će ujedno biti i posljednja utakmica Zamećana u 2012. godini prije odlaska na zasluženi odmor Riječani će gostovati u Sisku.

-          Sisak je jako dobra ekipa s kombinacijom mladosti i iskustva te nas očekuje jako neugodno gostovanje. Ipak, ne trebamo se zamarati s njima već se pobrinuti za sebe, a tu mislim na našu koncentraciju i pristup igri. Ako zadovoljimo kriterije te nam pristup bude na potrebnom nivou, onda vjerujem da se iz Siska možemo vratiti s osvojena dva boda. Svaki pojedinac mora pružiti svoj maksimum kako bi ekipa mogla igrati rukomet na svom maksimumu, kada daš sto posto od sebe onda i ako izgubiš možeš teren napustiti uzdignute glave, zaključio je Ivan Ćosić.