Drugi poraz Zamećana u pripremnom periodu, Porečani s pola gasa do pobjede u Centru Zamet

Subota, 25. kolovoza 2012. 18:20 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Poreč 25:29 (11:14), O odnosu snaga na terenu dovoljno govori podataka da domaći rukometaši nisu niti u jednom trenutku došli u vodstvo protiv dobro posloženih trupa trenera Saše Ilića

ZAMET – POREČ 25:29 (11 : 14)

Centar Zamet. Gledatelja: 70. Suci: Tomović  i Matejčić (obojica Rijeka)

ZAMET: Đurica, Saršon, Slavić, Vučko 2, Karaula, Hrvatin 1, Mrakovčić 1, Vučetić, Uzelac, Lončarić, Čosić 1, Kružić 4, Kovačević, Šunjić 6, Vukelić 3, Golik 1, Sakić 6, Kalač.

POREČ: Čužić 4, Čosić 1, Vujić 6, Thoss 3, Čorić 7, Buvinić 3, Vozila 1, Sladoljev, Petrić, Radaković 2, Gruičić 1, Miličević 1.

Sedmerci: Zamet 2 (3) , Poreč 5 (7) . Isključenja: Zamet 4 , Poreč 2 minute .

Rukometaši Zameta na domaćem terenu doživjeli su i drugi poraz u pripremnom periodu. Nakon Buzeta od Zamećana je bio bolji i drugi istarski premijerligaš Poreč koji  je do pobjede stigao s pola gasa. O odnosu snaga na terenu dovoljno govori podataka da domaći rukometaši nisu niti u jednom trenutku došli u vodstvo protiv dobro posloženih trupa trenera Saše Ilića. Bivši Zamećanin Teo Čorić u šestoj minuti susreta zabio je za 2:5, isti igrač u 24. minuti ponovno je strijelac za 7:11, a na poluvrijeme se odlazi s prednošću gostiju od tri razlike (11:14).

Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakve promjene u igri Zamećana, trener Alen Kurbanović neprestano je rotirao,  tražio dobitnu kombinaciju, te isprobavao varijante za nadolazeću premijerligašku sezonu, no  igra njegovih pulena u većini slučajeva svodila se na soliranje jedan na jedan koje na koncu nije donijelo željeni rezultat.

U 37. minuti Rudolf Čužić zabio je za najveću prednost na utakmici (15:20), do kraja susreta domaći rukometaši predvođeni Šunjićem i Sakićem pokušavali su uhvatiti priključak za Istrijanima, no bez uspjeha. Na igri obaju ekipa nazirao se umor uzrokovan teškim treninzima u pripremnom periodu, a na koncu ostaje dojam da je pobjedu odnijela nešto brža, agresivnija, s(p)retnija te u ovom trenutku kvalitetnija momčad.