Četvrtak, 07. listopada 2021. 19:18 Napisao/la  KS

Dvorana SRC Zamet. Gledatelja: 1000.

Suci: Ioana Christidi, Ioanna Papamattheou (Grčka)

HRVATSKA: Posavec 5, Mičijević 8, Blažević 4, Ježić 2, Bešen, Krsnik, Milosavljević, Kapitanović, Jerčinović, L. Kalaus 3, D. Kalaus, Simara, Lisjak, Dežić, Debelić, Pijević.

UKRAJINA: Glibko 6, Konovalova 4, Melekesteva 1, Volovnyk 1, Savčin 1, Smbatian 4, Balogh, Dmytryshyn, Diablo, Markevych 3, Prokopiak, Gladun, Poliak, Striukova 3, Stelmakh, Levčenko.

Sedmerci: Hrvatska 1 (1), Ukrajina 1 (1). Isključenja: Hrvatska 2, Ukrajina 16 minuta.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija porazom je otvorila novi kvalifikacijski ciklus za Europsko prvenstvo 2022. godine, izabranice trenera Nenada Šoštarića senzacionalno su poražene u dvoboju s Ukrajinom odigranom u sasvim solidno popunjenoj dvorani na Zametu.

Pitanje pobjednika Ukrajinke su riješile u zavšnici utakmice, rukomet su počele igrati nakon što su se domaće djevojke u 27. minuti odvojile na, činilo se, nedostižnih 15:10.

Kraljice šoka, brončane s posljednjeg Europskog prvenstva u Danskoj, odigrale su utakmicu s dva lica, u prvom dijelu utakmice iz kvalitetne 6-0 obrane brzim su transformacijama dolazile do lakih golova, u prilog im je išla i česta brojčana prednost na parketu, ali i činjenica da je Judit Balogh na vratima u prvih trideset minuta skupila samo dvije obrane.

U nastavku utakmice zaredale su s brojnim napadačkim pogreškama, što je bitno utjecalo na samopouzdanje čitave ekipe, a gošće su to znalački kažnjavale.

Valentina Blažević u 27. minuti donijela je taj 15. pogodak, na idući hrvatski čekalo se do 45. minute, kada je Čamila Mičijević napokon uspjela prekinuti taj post dugačak čak 18 minuta.

Ukrajinke su bitno povećale pokretljivost u svojoj inačici 6-0 obrane, razbranila se i Balogh na vratima, a i redali su se loši hrvatski napadi jedan za drugim pa su gošće pogotkom Mariane Markevych u 43. minuti prvi put na utakmici povele (15:16).

Furiozno otvaranje drugog dijela išlo je u prilog Ukrajinkama, hrvatske djevojke više se nisu tako učinkovito branile, ali su  zahvaljujući Čamili Mičijević  uspjele održati rezultatski priključak sve do 55. minute, kada su se Ukrajinke povele 23:22.

I, potpuno neočekivano, priči je tu bio kraj.

Hrvatske djevojke do kraja utakmice više nisu uspjele zatresti mrežu iako su imale nekoliko izglednih prigoda, imale su i brojčanu prednost, ali sve je bilo uzalud.

Na radost malobrojne skupine ukrajinskih navijača koji su znali proslaviti senzacionalnu pobjedu njihovih djevojaka.