KVALIFIKACIJE ZA EP

Hrvatska pobijedila Belgiju i potvrdila plasman na EP

Nedjelja, 30. travnja 2023. 19:38 Napisao/la  SC

Izabranici Gorana Perkovca uspjeli su uz ponešto muke i strijepnje svladati Belgijance koji su u jednom trenutku opasno zabrinuli domaći stručni stožer i riječke ljubitelje rukometa

Kvalifikacije za EP

HRVATSKA – BELGIJA 34:29 (16:16)

Dvorana SRC Zamet. Gledatelja: 1.500

Suci: Pirvu, Potirniche (Rumunjska)

HRVATSKA: Kuzmanović, Duvnjak 2, Šoštarić 4, Ivić, Šarac 4, Maraš 5, Načinović 3, Štrlek 1, Cindrić 10, Brozović, Ivanković, Mandić, Lučin, Šipić, Glavaš 6 (1), Klarica.

BELGIJA: Hadžić 5, Heeren, Brixhe, Serras 1, Kolters 5, Colman 5, Boyon, Ooms 5, Glorieux 3, Vanhove, Gille, De Beule, Cadel 5, Delpire, Deekens.

Isključenja: Hrvatska 8, Belgija 8 minuta. Sedmerci: Hrvatska: 2 (1), Belgija 2 (0).

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom nad Belgijom na Zametu zaključila je nastup u svojoj kvalifikacijskoj skupini i s drugog mjesta putuje na Europsko prvenstvo.

Izabranici Gorana Perkovca uspjeli su uz ponešto muke i strijepnje svladati Belgijance koji su u jednom trenutku opasno zabrinuli domaći stručni stožer, pa je Perkovac početkom nastavka zatražio predah i zavapio: Morate napraviti faul, ne možemo igrati bez faula.

Kada su to shvatili i njegovi izabranici odnos snaga na parketu dijametralno se promijenio, onoga trenutka kada je Hrvatska u nastavku počela igrati obranu, Belgija je napokon bila slomljena.

Filip Ivić je početkom drugog dijela obranio dva sedmerca, ali Belgijanci su unatoč tome u 38. minuti imali tri pogotka prednosti (21:18), vrlo brzo otišli su i na „plus 4“, a nakon što je vratar Deckens obranio Cindrićev pokušaj.

Uslijedio je već spomenuti Perkovčev pokušaj buđenja svojih izabranika, nakon toga Hrvatska je proigrala.

U 42. minuti Glavaševim pogotkom iz kontre, a nakon odlične Duvnjakove reakcije u obrani, Hrvatska je došla na dva poena zaostatka (23:21), potom je s igračem manje poentirao i Štrlek (23:22), Hrvatska je u 43. minuti uhvatila priključak, Belgijanci su ušli u seriju pogrešaka, pa je u 44. minuti Glavaš i poravnao pogodivši prazna vrata (23:23).

U 45. minuti Filip Ivić obranio je i jedan pokušaj iz igre, pa je Perkovčeva momčad nakon Šarčevog pogotka i povela (25:24) pa tu prednost ipak uspjela sačuvati do kraja utakmice, golovima Maraša, Cindrića i Glavaša Hrvatska je u 52. minuti imala „plus 3“ (29:26), pa onda novim dvama Maraševim pogocima dohvatila najveću prednost na utakmici (31:27) u 54. minuti, bilo je jasno da riječki ljubitelji rukometa na Zametu ipak neće svjedočiti još jednom šokantnom porazu i novoj epizodi zvanoj rasprodaja ugleda.