Hoće li Ferencvaros igrati pred praznim tribinama zbog keltskog križa na Kantridi!?

Četvrtak, 17. srpnja 2014. 22:53 Napisao  Patrik Mršnik

Rijeka je kažnjena zbog istog slučaja, zapadna tribina Kantride morala je biti ispražnjena u susretu Europske lige protiv Betisa

Rijeka je ostvarila pobjedu u dvoboju s mađarskim Ferencvarosom, vijest je to koja će biti od presudne važnosti uoči mađarskog uzvrata sljedećeg četvrtka. Rezultat od 1:0 daje optimalne šanse za prolazak u treće pretkolo, tim više što mađarska momčad ni u jednom trenutku nije pokazala da je opasna po gol Ivana Vargića. Osim jednog kornera, ništa više nisu napravili, a to je na press konferenciji nakon utakmice iznio i Matjaž Kek. Podvučeno, pogodak Ivana Krstanovića trebao bi biti dostatan na Puskasevom stadionu, ali tamo Riječane čeka nova utakmica.

U dekor utakmice vrlo se lijepo uklopila riječka navijačka skupina. Armada je svoj forte proizvela u petnaestoj minuti, bacanjem uobičajenih rola papira uz pjesmu zadarske skupine Sexymotherfuckers. Nije im moglo biti dobro, kako veli spomenuta stvar, posebice u prvom poluvremenu u kojem su u zakazali njemački suci. Česte salve zvižduka na njihov račun kulminirale su pred sam kraj prve dionice, ubacivanjem nekoliko baklji na tartan-stazu.

Irski delegat Dennis Cruise neće zaboraviti UEFA-i podnesti pismeni nalog o vrlo izvjesnom kažnjavanju. Hrvatska je ionako već naširoko poznata po svojim navijačkim ekscesima, ovo će biti još samo jedna kazna više u ladicama hrvatskih klubova. Nadu ulijevaju zvižduci ostalih Rijekinih navijača prilikom ubacivanja baklji, nesumljivo se radilo o izdvojenom incidentu.

S druge strane, mađarski ultrasi na tribinama su imali zastavu s keltskim križem, što će također za Ferencvaros proutročiti kaznu. Rijeka je kažnjena zbog istog slučaja, zapadna tribina Kantride morala biti ispražnjena u susretu Europske lige protiv Betisa. Hoće li UEFA primijeniti isti kriterij i isprazniti tribinu s ultrasima u Budimpešti!?

Zapad će kao i Rijeka u nastavku sezone doživjeti uspon forme, kulminacija koje bi se mogla dogoditi na gostovanju u Budimpešti. Neke putničke agencije već su izvjesnile svoje ponude, aranžmani se polako popunjavaju, a put mađarske prijestolnice bi tako mogle stotine Riječana. Igra plavo-bijelog kluba uz njihovu podršku ne može zakazati.