VIAREGGIO CUP 2018 Rijeka odigrala neodlučeno, Juventus izjednačio u sudačkoj nadoknadi

Utorak, 13. ožujka 2018. 19:43 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Rijeka - Juventus 2:2. Juventus je uvijek Juventus, torinska momčad najopasnija je u završnicama utakmica čak i u juniorskom uzrastu

VIAREGGIO CUP 2018  Rijeka odigrala neodlučeno, Juventus izjednačio u sudačkoj nadoknadi

VIAREGGIO CUP 2018 - 1. kolo

RIJEKA - JUVENTUS 2:2

Stadion Bresciani. Sudac: Mattia Pascarella (Italija).

Strijelci: 1:0 Črnko (12'), 2:0 Iv. Lepinjica (24'), 2:1 Kulenović (65'-11m), 2:2 Kulenović (90+1).

Žuti kartoni: Črnko, Dukađin, Iv. Lepinjica, Matulja (Rijeka).

RIJEKA: Pandur, Mulac, Štefulj, Čeliković, Vuk, Dukađin (od 90' Jurešić), Črnko (od 89' Bušnja), H. Smolčić, Iv. Lepinjica, Svetić (od 81' Matulja), Ristovski.

JUVENTUS: Busti, Vogliacco, Anzolin, Zanadrea, Portanova (od 59' Morachioli), Kulenović, Del Sole (od 46' Narciso, od 83' Peterelli), Pereira, Morrone (od 46' Muratore), Montaperto, Fernandes.

Juniori Rijeke remizirali su protiv Juventusa (2:2) u utakmici prvog kola na Viareggio Cupu.

U prvom nastupu na jednom od najjačih tunira na kontinentu, mladići Renata Pilipovića odigrali su jako dobru utakmicu i ispustili pobjedu u zadnjim trenucima utakmice.

Juventus je uvijek Juventus, torinska momčad najopasnija je u završnicama utakmica čak i u juniorskom uzrastu.

Sandro Kulenović, nekadašnji igrač Dinama i varšavske Legije, postigao je svoj drugi pogodak za Juventus u 91. minuti i uskratio radost riječkim mladićima.

Rijeka je jako dobro počela utakmicu i šokirala Juventus vodstvom 2:0 već nakon 24 minute.

U 12. minuti Črnko je s ruba kaznenog prostora donio vodstvo Rijeci - 1:0.

U 24. minuti Črnko je ubacio iz prekida, Lepinjica je glavom poslao jednu loptu u mrežu - 2:0!

U 40. minuti Lepinjica iz slobodnog udarca loptu poslao preko živog zida, ali je pogodio vratnicu.

U nastavku utakmice Rijeka je propustila još dvije prilike dotući uglednog protivnika, Ristovski je dvaput (49, 61) mogao postati strijelac i onda je vrijeme počelo raditi za Juventus.

U 65. minuti Štefuljev duel s Montapertom završio je dvojbenim kaznenim udarcem, Kulenović je bio precizan - 2:1.

Kulenović (71) je propustio realizirati još jednu šansu prije nego što je u sudačkoj nadoknadi izmaknuo pažnji riječke obrane i izjednačio rezultat.