GENERALKA PROTIV OLIMPIJE

Zadnje upozorenje prije Lokomotive i Dinama

Ponedjeljak, 27. siječnja 2020. 13:41 Napisao/la  Igor Vranić

Ova momčad može igrati drugačije, Rožman je prošle godine najvažniju pobjedu u svom mandatu na Poljudu ostvario upravo zahvaljujući dobroj organizaciji središnjega bloka

Simon Rožman
Simon Rožman Foto: screenshot

Trener Rijeke Simon Rožman tjedan dana uoči nastavka sezone još uvijek ima vremena korigirati način igre u obrani, utakmica protiv Olimpije zadnje je upozorenje uoči utakmica protiv (Lokomotiva - HNL, Dinamo - Kup) momčadi koje su kvalitetnije od lidera slovenskog prvenstva.

- Slažem se da protok lopte u prvom poluvremenu nije bio dobar. Razgovarao sam s igračima i vidljivo je da su jako teški. Vidjelo se puno nekih stvari koje nismo željeli. Tek kada smo malo digli pritisak i poboljšali tranziciju u drugom poluvremenu, bilo je puno bolje. U nastavku je bilo puno bolje, kaže Rožman koji u pravilu nikada ne spominje igru u obrani.

Nisu Rožmanov problem teške noge nego linije kretanja istih nogu, posebice u obrani.

Protok lopte u napadu više ovisi o kvaliteti igrača nego o kvaliteti trenera, linije kretanja u obrani najviše ovise o trenerima.

Rožman pokušava mijenjati mentalitet igrača koji su u mandatu Igora Bišćana igrali potpuno drugačiji nogomet, najteže je stvarati igru u napadu.

Međutim, u svakom momčadskom sportu napad uvijek počinje od obrane.

U prvom poluvremenu utakmice protiv Olimpije momčad Rijeke igrala je bez središnjeg bloka, posebice na lijevoj strani obrane gdje su igrači ljubljanske momčadi lakoćom stvarati višak, prilike (Menalo dvaput), naposlijetku su postignuli pogodak (Vukušić 14) na postavljenu riječku obranu koja je izgubila raspored (fotografija dolje) pod pritiskom.

Treba napomenuti da ova momčad može igrati drugačije, Rožman je prošle godine najvažniju pobjedu u svom mandatu (Hajduk, 4:0) na Poljudu ostvario upravo zahvaljujući dobroj organizaciji središnjega bloka.

Ove godine Rijeka je počela igrati s novim stoperima (Escoval, Velkovski, Galović) koji se prvo moraju uigrati da bi se moglo procijeniti koliko vrijede.

Teško će se uigrati ako u utakmicama protiv momčadi kakve imaju Lokomotiva i posebice Dinamo budu izloženi pritisku kao u prvom poluvremenu utakmice protiv Olimpije.