Turnir Mladen Ramljak: Abuja pobjedom protiv izraelskog Maccabija stigla do trećeg mjesta

Nedjelja, 07. lipnja 2015. 19:04 Napisao/la  SC

Susret za 3. mjesto: Maccabi - Abuja 0:2. Uz pehar za treće mjesto u redove Abuje stigla je i jedna pojedinačna nagrada. Naime, Okonkowo Orti bio je najbolji strijelac turnira sa šest postignutih golova.

Nogometaši Abuje osvojili su treće mjesto na Memorijalu Mladen Ramljak i na taj način ponovili su prošlogodišnji uspjeh na ovom jakom turniru. U borbi za treću poziciju Abuja je pobijedila Maccabi 2:0 u zanimljivoj završnici. Iako su obje momčadi pružile dobru igru kroz cijelu utakmicu, sve bitno u ovom susretu dogodilo se u posljednjih desetak minuta.

U 51. minuti Orti je jednu visoku loptu prebacio za Abdullahija koji se dobro zagradio u kaznenom prostoru. Nadav ga je udario s leđa i sudac je pokazao na bijelu točku ujedno isključivši nogometaša Maccabija. Odgovornost je preuzeo Orti i precizno pospremio loptu u mrežu, ali sudac Čuljak poništio je gol i tražio da se ponovi jer je nigerijski napadač zastao prije udarca. Orti nije previše razmišljao, uzeo je loptu i pospremio je u isti kut - 1:0.

Teški uvjeti doveli su do iscrpljenosti igrača, Maccabi je pokušao sve da bi stigao do izjednačenja. Abuja je čekala priliku za kontru i vrlo brzo ju je dočekala. Orti je probio lijevu stranu i ubacio, Abdullahi je sa sedam metara pucao i pogodio vratnicu. Lopta je ponovo došla do Ortija koji je još jednom pronašao Abdullahija, ali napadač Abuje nije uspio iz neposredne blizine dobro zahvatiti loptu.

Ipak, Maccabi nije uspio izdržati ritam Abuje. U 60. minuti Saleh je još jednom probio lijevu stranu i pronašao usmaljenog Abdullahija u srcu kaznenog prostora - 2:0.