SERIE B

Spezia do prve ovosezonske pobjede, Brezovec strijelac

Subota, 19. rujna 2015. 16:56 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Salernitana - Spezia 0:1

Nogometaši Spezije ostvarili su  prvu pobjedu u trećem kolu drugoligaškog prvenstva. Spezia je sa 2:0 pobijedila u gostima Salernitanu. Momčadi trenera Nenada Bjelice nije smetalo visokih 35 stupnjeva Celzijusa koliko je termometar zabilježio u Salernu.

U 15. minuti Spezia je u vodstvo došla pogotkom Josipa Brezovca. Ćanađija je dodao za Pestrina koji izvrsno poslužuje Brezovca, a hrvatski nogometaš matira Terracciana. Minutu prije kraja prvog dijela u prilici je bio Kvržić, ali domaći je vratar loptu izbio.

U nastavku domaći su pokušavali doći do izjednačenja, ali je Spezia mudro uspjevala sačuvati rezultat, a Kvržić je u nekoliko navrata zadao velike glavobolje protivničkoj obrani.

U 78. minuti isključen je trener Spezije Bjelica, što je očito bio pozitivan šok, jer je njegova momčad samo pet minuta kasnije prednost povećala na 2:0. Strijelac je bio Catellani, nakon sjajno odrađene akcije sa Calaijom.

SALERNITANA: Terracciano, Pestrin (62' Troianiello), Lanzaro (39' Trevisan), Colombo, Coda (52' Eusepi), Gabionetta, Sciaudone, Bovo, Schiavi, Rossi, Donnarumma

SPEZIA: Chichizola, Postigo, Miloš, Juande, Calaio (89' Nene), Migliore, Šitum (68' Catellani), Terzi, Kvržić, Ćanađija, Brezovec (56' Errasti)

Utakmice 3. kola: Salernitana - Spezia 0:1 (Brezovec 15', Catellani 83'), Ascoli - Cesena 1:3, Bari - Pescara 0:0, Cagliari - Avellino 2:1, Perugia - Crotone 0:0, Pro Vercelli - Latina 1:1, Trapani - Virtus Lanciano 1:1, Vicenza - Como 3:3, Novara - Entella 1:0