Roman Bezjak, napadač Rijeke: Kada prvi puta pobijedimo, počet ćemo igrati dobro!

Ponedjeljak, 20. srpnja 2015. 13:09 Napisao/la  P. M.

Dobro je da smo se vratili u utakmicu i poveli, ali opet nam se događaju indivudualne pogreške, koje su nas stajale dva boda, rekao je slovenski napadač

Dva je puta u nedjeljnom remiju protiv Slaven Belupa (3:3) mrežu zatreslo novo pojačanje u redovima Rijeke, riječ je o slovenskom napadaču Romanu Bezjaku. Njegov je bio i onaj treći, mislilo se pobjedonosni pogodak u 82. minuti, kada se lijepo oslobodio čuvara i iz okreta pogodio suprotan kut mreže svog sunarodnjaka Rožmana na vratima koprivničke momčadi.

Do pobjede Rijeka ipak nije stigla, njen je bivši igrač Sandi Križman u 89. minuti pogodio za 3:3. Bezjak je u utakmici nastupao u ulozi povučene špice, u stvari iza Bekima Balaja kako bi bio spona između igrača na krilnim pozicijama i albanskog napadača koji se također upisao u listu strijelaca.

- Onako kako smo igrali posljednjih dvadeset minuta tako smo trebali igrati od početka utakmice. Dobro je da smo se vratili u utakmicu i poveli, ali opet nam se događaju indivudualne pogreške, koje su nas stajale dva boda, rekao je nakon utakmice Bezjak.

Rijeka se uz huk s tribina Kantride dignula u posljednjoj četvrtini utakmice, kada je uslijedio i preokret. Dva je puta bila u rezultatskom zaostatku što je na domaćem terenu u posljednje vrijeme gotovo neviđen slučaj, ali je na kraju bod ipak ostao kod kuće. Na utakmici je Bezjak pokazao dozu providnosti kada se našao na pravom mjestu poslije udarca Tomasova, koji je završio u bloku, ali i preciznosti kod spomenutog trećeg gola na dodavanje Jugovića. Rekao je slovenski napadač da će sve biti u redu kada je riječ o igri Rijeke.

- Vraćamo se sigurno na naš pravi put. Kad prvi put pobijedimo, onda ćemo se dodatno opustiti i početi igrati dobro, zaključio je dvostruki strijelac Rijeke na ogledu protiv Slaven Belupa.

Riječanima predstoji gostovanje kod Aberdeena (četvrtak) na kojem će pokušati napraviti podvig i nadoknaditi tri gola zaostatka iz prvog ogleda na Kantridi.

Nakon što se vrate s europske obveze izabranici Matjaža Keka gostuju kod Zagreba u Kranjćevićevoj u trećem prvenstvenom kolu. Sljedeći domaći protivnik je Lokomotiva, najvjerovatnije na novom travnjaku Rujevice.