Rijeku u nedjelju čeka paklena atmosfera, sjeverna i istočna tribina Poljuda rasprodane u rekordnom roku

Utorak, 25. srpnja 2023. 12:07 Napisao/la  Toni Bilić

Očekuje se da će iskusni 34-godišnji Odjidji-Ofoe igrati od prve minute, u pola sata koje je proveo na travnjaku iskazao je neospornu kvalitetu

Nediljko Labrović, najbolji igrač zadnjega derbija na Poljudu

Pobjeda Hajduka nad Dinamom u Maksimiru na otvaranju nove prvoligaške sezone zapalila je navijače bijelih uoči Jadranskog derbija.

S Poljuda su javili da je sjeverna tribina rasprodana za manje od dva sata što ne treba čuditi, jer je ona ionako rezervirana za Torcidu, isto tako rasprodana je istočna tribina, već je prodano 28.000 ulaznica.

Nema nikakve dvojbe da će stadion biti rasprodan.

Možda je rano razglabati o sastavima, ako je suditi po onome što su Splićani pokazali u većem dijelu utakmice protiv Dinama u 1. kolu, a nisu pokazali puno toga, Ivan Leko nešto će promijeniti.

Ulaskom Odjidjija-Ofoe, Mouftija i Dolčeka u drugom dijelu bijeli su bili opasniji, što su u konačnici materijalizirali sa dva spretna i sretna pogotka, strijelci su bili Livaja i Pukštas.

Očekuje se da će iskusni 34-godišnji Odjidji–Ofoe igrati od prve minute, u pola sata koje je proveo na travnjaku iskazao je neospornu kvalitetu.

Moufti će također vjerojatno dobiti priliku u početnom sastavu umjesto Sigura, Markonac je opasniji u napadu, Leki trebaju proboji po desnom boku kako bi ugrozili vrata Labrovića.

Leko je poslije susreta izjavio da su pobjedili Dinamo iako trojica ključnih igrača, Sahiti, Mlakar i Benrahou nisu bili na utakmici.

Igrači Hajduka dodatno su motivirani budući da je Rijeka u zadnjoj utakmici na Poljudu pobijedila 2:1 (Ampem 65, Frigan 84/Livaja 89-11m), Labrović je u 96. minuti obranio Livajin kazneni udarac.

Evo sastava:

HAJDUK: Sentić, Awaziem, Simić, Melnjak, Lovrencsics (72 Kalinić), Pukštas, Grgić (72 Fossati), Sahiti (54 Mikanović), Krovinović, Mlakar (64 Benrahou), Livaja

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Dilaver, Galešić, Vukčević, Selahi, Hodža, Janković (79 Liber), Ampem (79 Grgić), Marin (88 Goda), Frigan (88 Obregon)