Rijeka u revijalnoj utakmici na kraju sezone pobijedila Slaven Belupo na Rujevici, hat-trick Nike Jankovića

Nedjelja, 26. svibnja 2024. 16:58 Napisao/la  SC

Treneri Željko Sopić i Ivan Radeljić u nastavku dali prilike mladim igračima, pa se utakmica na kraju prevorila u juniorsku

VAR sudac: Fran Jović (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Obregon (18), 2:0 Janković (45+1), 3:0 Janković (62), 4:0 Janković (90+1)

Žuti karton: Janković (Rijeka)

RIJEKA: Zlomislić, Bogojević (76 Bilajac), Galešić, Radeljić (82 Valinčić), Čabraja, Selahi (64 Butić), Hodža, Fruk, Ivanović (82 Jakac), Janković, Obregon (64 Kitin)

SLAVEN BELUPO: Jesenović, Krušelj, Boras, Međimorec, Štefulj (59 Katalinić), Liber, Jelić Balta (59 Vlašić), Caimacov, Jagušić (86 Sokač), Šuto (81 Ćurković), Štrkalj (81 Mrdaković)

Rijeka je sezonu zaključila pobjedom (4:0) protiv Slavena Belupa u revijalnoj utakmici 36. kola, Niko Janković hat-trickom postao je najbolji strijelac Rijeke u HNL-u.

U zadnjoj utakmici navijači su se oprostili od Željka Sopića, većina igrača koji će izvjesno također otići nisu igrali protiv Belupa.

Sopić je u nastavku dao priliku petorici mladih igrača, slično je uradio trener gostiju Ivan Radeljić pa se utakmica na kraju prevorila u juniorsku iako su igrali i kadeti (Sokač).

U utakmici bez natjecateljskoj naboja Obregon je postigao prvi pogodak nakon što je izmjenio loptu s Hodžom.

Dva iduća pogotka bila su pomalo bizarna.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Janković je postigao pogodak nakon što se lopta odbila od uklizalog Međimoreca, u 62. minuti Janković je iskoristio nespretnu Jesenovićevu reakciju.

U sudačkoj nadoknadi drugoga dijela Janković je s peterca loptu gurnuo u mrežu nakon Frukova idealnog dodavanja.

Slaven Belupo nije ništa pokazao, u 41. minuti Caimacov nije iskoristio jedinu priliku, kada je izašao ispred Zlomislića.

U poticajnoj atmosferi Rijeka je u zadnjem kolu prekinula niz od četiri uzastopna poraza u HNL-u.