RIJEKA U FINALU Zbog poštovanja prema velikom uspjehu o pristupu utakmici neka razmišljaju stožerni igrači Rijeke

Ponedjeljak, 01. lipnja 2020. 11:00 Napisao/la  Igor Vranić

Sve se promijenilo za samo dvije minute: u 54. minuti trener Simon Rožman promijenio trojicu igrača, u 56. minuti Laszlo Kleinheisler dobio crveni karton

Rijeka i Lokomotiva 1. kolovoza u Šibeniku igraju finale Kupa.

Rijeka se sedmi put u povijesti plasirala u finale kupa nakon pobjede (3:2) protiv Osijeka koja je ostala u medijskoj sjeni nečuvenog incidenta nakon utakmice i ogorčenih reakcija Osječana.

Prema službenom zapisniku, Eros Grezda nakon utakmice udario je Antonija Čolaka.

Prvi put otkada se igra na Rujevici jedna je utakmica završila fizičkim obračunom igrača na parkingu, morala je intervenirati policija.

Ogročene reakcije Osječana su razummljive nakon što su izgubili utakmicu u kojoj su sat vremena dominirali i kontrolirali rezultat (2:0).

Nakon što je u 56. minuti isključen Laszlo Kleinheisler, prvo su izgubili su kontrolu nad ponašanjem, a onda nad utakmicom.

S obzirom kako su moćno djelovali u prvih sat vremena, činilo se da će s igračem manje zadnjih pola sata bez problema moći igrati protiv sterilne riječke momčadi.

Sve se promijenilo za samo dvije minute: u 54. minuti trener Simon Rožman promijenio je trojicu igrača, dvije minute kasnije Kleinheisler je dobio crveni karton.

Nakon toga počela se igrati potpuno drugačija utakmica!

Procjenama glavnog suca kao i obično bavi se 99 posto javnosti koja ne pozna ni osnovna nogometna pravila, a kamo li da prate česte promjene kriterija UEFA-ina sudačkog boarda.

U 70. minuti sudac je dosudio klasični kazneni udarac, igrač Osijeka Alves Pereira Oliveira Talys dobio je žuti karton zbog "korištenja ruke kao alata".

Tu su pravila odavno vrlo jasna bez obzira što je dojam da Talys nije namjerno udario laktom protivničkog igrača.

Sudačka procjena u 56. minuti, kada je Laszlo Kleinheisler žustro uklizao pokraj Stjepana Lončara, opisana je u izvještaju kao "zakašnjeli preoštri start".

Iako Kleinheisler nije praktično ni taknuo Lončara, sudac je procijenio da je igrač Osijeka imao opasne namjere zbog čega se prema pravilima pokazuje javna opomena.

Sudac neće dobiti negativnu ocjenu zbog dojma da namjere igrača Osijeka nisu bile tako opasne da bi morao otići u svlačionicu!

Budući da sudac ne bi dobio negativnu ocjenu ni da igraču Osijeka nije pokazao drugi žuti karton, preostaje ocijeniti sudački osjećaj za igru!

Teško će netko moći Osječane uvjeriti da sudac u 56. minuti nije osjetio trenutak slabosti, ne maše se onako crvenim kartonom u tako važnoj utakmici!

Što se igre tiče, Rijeka je u zadnjih pola sata iskoristila osječke slabosti i ostvarila rijetko viđeni preokret koji se ni po čemu nije mogao naslutiti u prvih sat vremena utakmice.

Rožman je očito pogodio s četirima izmjenama (Murić, Lončar, Velkovski, Yateke), podignuo je razinu trčanja i agresivnosti, dobio na okomitosti, počeo stvarati prilike i postizati pogotke...

Na kraju se Rijeka drugu sezonu zaredom plasirala u finale Kupa.

Zbog poštovanja prema velikom uspjehu Rijeke, o pristupu utakmici u prvih sat vremena neka prije svih razmišljaju stožerni igrači.

Moraju dobro razmisliti o tome kako će objasniti suigračima zbog čega su najbolje plaćeni!