Rijeka slavila u Puli, Krstanović pogodio za finale

Srijeda, 26. ožujka 2014. 20:59 Napisao  I. V.

Uzvratna utakmica polufinala: Istra 1961 - Rijeka 0:1

Žuti kartoni: Krstanović (56), A. Kramarić (82)

ISTRA 1961: Lovrić 6 - Obšivač 5,5, Vučko 6, Budicin 5,5, Pilipović 5,5 - Batarelo 6, Blagojević 6, Havojić 6 (82 Mutombo -), M. Kramarić 5,5 (72 Ilić -) - Jo  6 (72 Yoon -), Radonjić 5,5

RIJEKA: Vargić 7 - Tomečak 6, Knežević 6,5, Lešković 7, Bertoša 6,5 - Maleš 6,5, Močinić 6 (80 Jugović -), Moises 5,5 (56 Brezovec -) - Mujanović 6, A. Kramarić 5,5 (86 Marić -) - Krstanović 6,5

Jovanović i Šprajcer na tribinama
Utakmicu u Puli gledao je ministar Željko Jovanović, koji je rado viđen gost na pulskom stadionu. Jovanović je protokolarno bio član riječkog izaslanstva ako je suditi po tome da ga je na VIP-ulazu dočekala Sandra Nešić, djelatnica HNK-a Rijeka. Zanimljivo, taman kada je Jovanović dolazio, na VIP-ulazu stajao je direktor Istre Neven Šprajcer.  Direktor Istre osuđen je na uvjetnu kaznu u aferi "pošteno suđenje". Tijekom izdržavanja uvjetne kazne Šprajcer ne smije obnašati dužnost direktora Istre.

Nogometaši Rijeke plasirali su se u finale Kupa nakon što su u uzvratnoj  polufinalnoj utakmici pobijedili Istru 1961 rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka utakmice u Puli bio je Ivan Krstanović.

Na terenu je počelo neuobičajeno mirno s obzirom na uzburkane strasti u najavama utakmice u koju je Rijeka ušla s prednošću do 2:1 iz prvog susreta.  Istra se u prvih pola sata povukla na svoju polovicu kao da čuva negativan rezultat iz prve utakmice, Rijeka je kroz posjed lopte bez napora kontrolirala utakmicu. U tom razdoblju jedino je Moieses (23') bio u poziciji za otvoreni i neprecizni udarac sa 16 metara.

U 30. minuti Blagojević je silovito udario po lopti iz slobodnog udarca s 30 metara. Kao da je dao znak za početak  drugačije utakmice. Počela je Istra igrati agresivnije, stala je domaća obrana visoko i zauzela napadački stav. Dogodile su se i dvije prilike. U 35. minuti Blagojević je efektno iz slobodnog udarca prebacio "živi zid" i uputio loptu u gornji lijevi kut, u 40. minuti Jo se probio u kazneni prostor i plasiranim udarcem naciljao desni kut. U oba slučaja Vargić je iskazao zavidne reakcije!

Netom prije odmora riječka momčad prevela je obećavajuću kontru na kraju koje je Krstanović traljavo zahvatio loptu u pokušaju završnog udarca s ruba kaznenog prostora.

Prema običaju ove sezone, riječka momčad u drugom dijelu svake utakmice diže ritam i agresivnost u igri. Ni pulska utakmica nije bila iznimka. Rijeka nije početkom drugoga dijela izgledala pretjerano goropadno, malo jačeg pritiska bilo je sasvim dovoljno da pulska obrana pogriješi.

U 68. minuti Krstanović se čvrsto zagradio i ušao s loptom u kazneni prostor, po udarcu ljevicom s lijeve strane kaznenog prostora lopta je prošla kroz Vučkove noge i završila putanju u lijevom Lovrićevu kutu - 0:1.

Odmah je Igor Pamić posegnuo za dvjema izmjenama kojima je Istra trebala nadoknaditi barem dva pogotka zaostatka.  Umjesto toga Istra je odmah čim se otvorila umalo primila drugi pogodak. U 76. minuti Brezovec je proigrao Mujanovića, koji je izašao sam ispred Lovrića. Pulski vratar uspio je obranom sačuvati minimalni poraz, tek toliko da Istra ostavi malo bolji dojam.

Od kada je Krstanović postigao pogodak ionako se igralo samo za dojam.