Najbolji igrači Rijeke u utakmici protiv Dinama igrali najslabije ove godine

Ponedjeljak, 26. veljače 2024. 14:40 Napisao/la  Igor Vranić

Dinamo je u 24. kolu pobijedio Rijeku pogotkom u 95. minuti iz kaznenog udarca čime se nastavlja neizvjesna borba za titulu prvaka između tri vodeća kluba.

Rijeka, Dinamo i Hajduka zadnji put su do predzadnjega kola borbu za prvaka vodili u sezoni 1998/99, Hajduk je ispao iz utrke kolo prije kraja prvenstva nakon pobjede Rijeke (3:1) na Poljudu.

Teško je predvidjeti rasplet ove sezone budući da do 24 kola ni jedna momčad nije iskazala nadmoć, unatoč dviju važnih uzastopnih pobjeda (Betis, Rijeka) ni Dinamo ove sezone ne iskazuje razinu nogometa koja jamči trofeje.

Dinamo je nakon dvije važne pobjede (Betis, Rijeka) samo potvrdio da u svlačionici ima najveću koncentraciju kvalitete u HNL-u što se znalo prije početka sezone.

Do utakmice 24. kola Dinamo je imao najbolje igrače, ali nije imao najbolju momčad u HNL-a!

Rijeka ove godine sadržajno igra najbolji nogomet, u Maksimiru je doživjela prvi poraz nakon šest uzastopnih pobjeda.

Nije Rijeka porazom izgubila priliku postati prvak, posebice u kontekstu oscilacija u dosadašnjim nastupima Dinama i Hajduka.

Hajduk je u nastavku sezone pao u tonusu, dosta se toga mora promijeniti u splitskoj svlačionici da bi momčad opet postala goropadna kao prošle godine, neće se promjene dogoditi preko noći.

Nije realno očekivati da će Dinamo stabilizirati igru na ovako visokoj razini zbog dvije zadnje pobjede, predugo je trajalo rastakanje modre momčadi da bi se sve moglo stubokom promijeniti u jednom tjednu.

Rijeka unatoč porazu još uvijek plijeni pažnju većom stabilnošću od Dinama i Hajduka, ne može momčad Rijeke zbog jednog poraza izgubiti tonus vodeće momčadi HNL-a, Rijeka u nastavku sezone ima barem iste šanse postati prvak kao Dinamo i Hajduk!

Utakmica protiv Dinama pokazala je da Rijeka ima drugi problem!

Nije problem u riječkoj igri bio suzdržani pristup derbiju, nisu se igrači Rijeke prestrašili igrača Dinama kao što se činilo, ništa trener Željko Sopić pogrešno nije učinio u pripremi utakmice!

Unatoč tome najbolji igrači Rijeke u utakmici protiv Dinama igrali su najslabije ove godine!

Drugim riječima, Rijeka je u derbiju 24. kola igrala onoliko dobro koliko je Dinamo dozvolio igrati najboljim igračima Rijeke.