Nedjelja, 21. svibnja 2017. 20:46 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 35. kola: Rijeka - Cibalia 4:0. Rijeka postala prvak.

MAXtv Prva liga - 35. kolo

RIJEKA - CIBALIA 4:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja 6000

Sudac: Ante Vučemilović (Osijek) 7,5

Strijelci: 1:0 Gavranović (11), 2:0 Gavranović (15), 3:0 Bezjak (45+1), 4:0 Župarić (71)

Žuti kartoni: Brekalo (10), Mijoković (20), Markić (37), Rubić (51)

RIJEKA: Prskalo -, Ristovski 7, Župarić 7, Elez 6,5, Zuta 6,5, Bradarić 6,5, Mišić 6,5 (79 Ćanađija -), Andrijašević 7 (71 Maleš -), Gorgon 6,5 (58 Martić 6,5), Bezjak 7, Gavranović 7,5

CIBALIA: Matković 5,5, Žderić 5, Tipurić 5, Markić 5, Tubić 5, Muženjak 5,5,  Mijoković 5, Pervan 5, Glavica 5 (79 Mlakić -), Mišić 5,5 Brekalo 5 (66 Karačić -)

Rijeka je osvojila titulu prvaka!

Prvi put u klupskoj povijesti Rijeka se okitila naslovom prvaka nadmoćnom igrom i uvjerljivom pobjedom protiv Cibalije, kolo prije kraja Dinamo zaostaje pet bodova.

Budući da je Dinamo pobijedio u Osijeku, zadatak je bio jasan: Šampioni, šampioni... orilo se s tribina prije početka utakmice.

Nije trebalo dugo čekati  na odgovor  šampiona s terena.

U 7. minuti Ristovski je pobjegao desnom stranom i idealno ubacio na peterac, gdje je Gavranović izveo mali podvig promašivši cijeli okvir.

U 11. minuti Gavranović je izveo još jedan podvig, ali će ovaj ostati upamćen u klupskoj povijesti.

Spetljao se Tipurić, Gavranović je primio loptu ispred Matkovića, koji je izašao u prazno... Zaobišao je Gavranović vratara Cibalije i pogodio naslov prvaka - 1:0.

Rani pogodak navijestio je izvjesno, Cibalia je postala kolatelarna riječka žrtva u odlučujućoj utakmici sezone.

U  15. minuti Andrijašević je ostao sam na desnoj strani kaznenog prostora, Matković je odbio do natrčalog Gavranovića, koji se bezmalo ušetao u mrežu - 2:0.

Naklon do poda igračima Rijeke, koji su se nakon 2:0 na terenu ponašali kao da se na tribinama ne događa ništa. A Rujevica se tresla u slavljeničkom zanosu...

U staloženoj igri nije bilo poteza viška, lopta je lagano kolala između igrača Rijeke bez samodopadnih primisli.

U 21. minuti Kek je ustao i podviknuo, kada se protok lopte usporio zbog nešto manjeg inteziteta trke u vrhu napada... Kao da nakon 2:0 nije počela promocija prvaka!

U momčadi se pojavio oporavljani Gorgon umjesto Vešovića, koji je titulu proslavio na tribinama. Nije igrao zbog kartona.

A Gorgon je u 30. minuti zamalo promašio vrata udarcem sa 17 metara.

U 36. minuti Gorgon se zavukao iza leđa obrane gostiju slijeva, Bradarić je sjajno odigrao, Austrijanac je izašao ispred Matkovića, koji je uspio skrenuti loptu.

U 43. pojavio se Bezjak, koji je mogao zatresti mrežu uz malo više preciznosti.

Istekom 45. minute Bezjak je uspio pogoditi mrežu udarcem koji je teško ponoviti.

Nakon ubačaja iz kuta, Bezjak je u gužvi iz bloka prebacio Matkovića u malonogometnom stilu - 3:0.

Ne može se reći da je Rijeka prvo poluvrijeme dobila 3:0 bez borbe, trudili su se igrači Cibalije koliko su mogli i znali. Objektivno, više su mogli nego znali!

Što se moglo očekivati u nastavku utakmice od momčadi, koja je postala prvak jer vodi s tri pogotka razlike u utakmici protiv nemoćnog protivnika?

Vjerojatno ne baš da prepusti posjed lopte gostima kao u prvih petnaestak minuta, ali nije trebalo očekivati ni previše!

Nije gostujući vratar u drugom dijelu morao strahovati kao do odmora, ali nije ni odmarao...

U 71. minuti opet je morao po loptu u mrežu, kada je Župarić glavom postigao pogodak momčadi kluba u kojemu se afirmirao kao mladi igrač - 4:0.

Drugi dio utakmice ipak je bio uzbudljiviji na tribinama nego na terenu,  oda radosti prvoj tituli prvaka preplavila je srca navijača.

Igrači Rijeke slavlju su se pridružili tek nakon zadnjega zvižduka, kada su zagrljeni s navijačima otišli u klupsku povijest.

I na kraju svakako treba istaknuti: Ante Vučemilović sudio je utakmicu vrhunski!

Da se tako vrhunski sudilo Dinamu tijekom sezone, Rijeka bi prvak postala barem pet kola prije utakmice 35. kola.

Barem je toliko bila bolja od Dinama ove sezone!