NIKO GALEŠIĆ OPET ODLUČIO

Rijeka pobijedila Varaždin pogocima riječkih stopera

Nedjelja, 03. ožujka 2024. 17:08 Napisao/la  SC

Odavno Željko Sopić sa suradnicima nije tako slavio jedan pogodak, svjestan je stručni stožer bio da se ovako osvajaju titule!

Niko Galešić, strijelac i asistent u pobjedi

Prva HNL - 25. kolo

RIJEKA - VARAŽDIN 2:0

Igralište HNK Rijeka. Gledatelja: 6855

Sudac: Ante Čulina (Zagreb)

VAR sudac: Patrik Kolarić (Čakovec)

Strijelac: 1:0 Galešić (80), 2:0 Mitrović (90)

Žuti kartoni: Banda (Rijeka), Dabro, Boršić (Varaždin)

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Galešić, Radeljić (34 Mitrović), Bogojević (46 Goda), Selahi (69 Banda), Hodža, Petrovič (46 Obregon), Pašalić, Pjaca, Marić (82 Veiga)

VARAŽDIN: Mamić, Vukčević, Jelenić, Ba, Boršić (46 Skaričić), Marina, Lusavec (85 Domjanić), Belcar, Mitrovski (74 Poldrugač), Šego, Dabro (46 Gudelj)

U 80. minuti Hodža je nakon ubačaja iz kuta dočekao loptu na drugoj vratnici, vratio je glavom loptu u sredini, Galešić je u petercu u mjestu nadskočio Vukčevića i glavom skrenuo loptu u mrežu za veliko slavlje na tribinama i posebno na klupi Rijeke - 1:0!

Odavno Željko Sopić sa suradnicima nije tako slavio jedan pogodak (fotografija u sredini), svjestan je stručni stožer bio da se ovako osvajaju titule!

Rijeka je pobijedila Varaždin u doslovno najslabije odigranoj utakmici ove godine, tako energetski slabo nije izgledala ni momčad Rijeke koja je doživjela jedini poraz ove sezone na Rujevici od Slavena Belupa prošle godine.

U 90. minuti ubacio je iz prekida Pašalić, Galešić je glavom okrznuo loptu, a Mitrović loptu u klizećem startu poslao nogom u mrežu sa 7 metara - 2:0.

Fraza da svatko ima pravo na slab dan često ne prolazi nekažnjeno, zbog toga je pobjeda Rijeke protiv Varaždina dobila poseban značaj u borbi za naslov prvaka.

Čak ni Labović nije imao svoj dan, Dabro dvaput nije kaznio neuobičajene pogreške inače najboljega igrača Rijeke ove sezone!

U 16. minuti Labroviću je lopta neočekivano ispala iz ruku u ravni druge vratnice, Ba je iza njegovih leđa stigao prvi do lopte, gurnuo je loptu prema Dabri koji kao da se zbunio na metar od gol-crte, lopta se nekontrolirano odbila od nekoć ponaboljega strijelca HNL-a.

U 23. minuti Dabro je elegantno loptom nadomak kaznenog prostora prebacio nepotrebno istrčalog Labrovića, pogodak je poništen zbog zaleđa blizu središta igrališta.

Na vratima Varaždina stajao je debitant, Domagoj Mamić prvu utakmicu u HNL-u odigrao je s 18 godina i 27 dana.

Mamić je primio dva pogotka nakon dva prekida u finišu utakmice tijekom koje ni jednom nije trebao intervenirati, a kvalitetu igre u prvom dijelu najbolje ilustrira podatak da nije upućen ni jedan udarac u okvir vratiju na objema stranama.

Najveće uzbuđenje u prvom dijelu dogodio se u 43. minuti, kada je Ba odnio tijelom Hodžu u kaznenom prostoru Varaždina bez ikakve mogućnosti da dođe do lopte, sudac Čulina nakon intervencije VAR-a odlučio je da Ba nije učinio prekršaj.

Nakon odmora koji nikome od igrača nije trebao, Željko Sopić uveo je dvojicu novih igrača (Obregon, Goda), koji nisu uspjeli promijeniti uspavani ritam riječke momčadi.

Nastavila je riječka momčad dominirati kroz spori protok lopte, svi su individualni pokušaji bili spori i lako predvidljivi, ništa izravno opasno za mladoga vratara Varaždina riječki napadači nisu uspjeli učiniti.

A onda su se u završnici utakmice pred vratima Varaždina pojavila dvojica riječkih stopera.