PRVA HNL

Rijeka protiv Varaždina najavila Real Sociedad

Subota, 17. listopada 2020. 19:09 Napisao/la  SC

Uzbudljiva je bila završnica utakmice zbog aktivnog rezultata gostiju, Varaždinci ipak moraju biti zadovoljni da su izgubili samo s jednim pogotkom razlike

Sandro Kulenović

Prva HNL - 8. kolo

RIJEKA - VARAŽDIN 2:1

Igralište HNK Rijeka. Gledatelja: 2072

Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina)

Žuti kartoni Štefulj, Čerin, Lepinjica (Rijeka), Benko, Urata, Kolarić (Varaždin)

Stijelci: 0:1 Obregon (16), 1:1 Stolnik (20-ag), 2:1 Kulenović (36)

RIJEKA: Nevistić, Galešić, Galović, Escoval, Štefulj, Lončar (77 Lepinjica), Čerin, Pavičić (66 Yateke), Tomečak, Andrijašević, Kulenović (77 Menalo)

VARAŽDIN: Zelenika, Urata (90 Delić), Mehdikhani (46 Posavec), Stolnik, Memija, Đurasek, Senić (78 Kolarić), Drožđek (78 Kolarić), Kolarić, Milić, Obregon

Rijeka je pobjedom (2:1) protiv Varaždina počela seriju utakmica u gustom rasporedu koji počinje u četvrtak utakmicom protiv Real Sociedada.

Trener Simon Rožman promijenio je zadnju liniju, ostalo je u početnoj postavi bilo očekivano.

Trener Varaždina Samir Toplak već je u najavama utakmice naslutio da će na Rujevici igrati otvoreno, rekao je da Rijeka više nije tako jaka kao nekada.

Rijeka više nije jaka kao nekada, ali je od ovakve momčadi Varaždina još uvijek toliko jača da ostvari pobjedu bez velikih problema.

Doduše, u 79. minuti Posavec je na kraju kontre ušao u kazneni prostor zdesna i poslao loptu pokraj daljnje vratnice, promašili su gosti najbolju priliku vratiti se rezultatski u utakmicu.

Uzbudljiva je bila završnica utakmice zbog aktivnog rezultata gostiju, vidjelo se da je domaća momčad fizički pala, ali prema prikazanom Varaždinci ipak moraju biti zadovoljni da su izgubili samo s jednim pogotkom razlike.

U 19. minuti Obregon se komotno pokraj Štefulja otvorio za udarac zdesna, Nevistić nije mogao obraniti precizni udarac s 15 metara - 0:1.

Nisu gosti dugo vodili!

U 20. minuti Lončar je ubacio iz kuta, Kulenović je u ravni prve vratnice skrenuo loptu glavom, na drugoj vratnici uklizao je Stolnik i loptu skrenuo u svoju mrežu - 1:1.

Pogodak je dodatno motivirao riječku momčad, zaredale su (polu)prilike pred vratima gostiju, najbolje je imao Andrijašević (19, 22).

U 36. minuti Štefulj je ubacio slijeva, Kulenović je doslovno uletio u peterac i glavom loptu skrenuo u mrežu 2:1.

U drugom dijelu riječka je momčad dominirala kroz posjed lopte, stvarala je šanse koje ne spadaju u kategoriju "ziceri", ali je opasno zujalo oko vratara Zelenike.

Štefulj (51) i Lončar (61) pokušali u udarcima slijeva, Galešić (64) je pokušao udarcem glavom, Zelenika je obranio udarac, Čerin nije bio precizan udarcem glavom na 7 metara nakon Tomečakova ubačaja zdesna...

Najbolju priliku nije iskoristio Yateke u 94. minuti, pobjegla je lopta napadaču Rijeke kada je trčao prema vrataru gostiju...