Riječki intezitet u duelima bio je preslab da bi igrači Dinama imali poteškoća s loptom u nogama, a onda je do izražaja dolazila individualna kvaliteta

Strijelci: 0:1 Ivanušec (43), 0:2 Moharrami (62), 1:2 Marin (90+1)

Žuti karton: Mišić (79)

RIJEKA: Labrović 6, Smolčić 5 (65 Veiga -), Mitrović 5,5, Dilaver 5,5, Vukčević 5,5, Hodža 5 (46 Banda 6), Selahi 5 (76 Stanić -), Janković 5 (46 Liber 5), Ampem 5 (64 Marin -), Djouahra 6, Frigan 6

DINAMO: Livaković 6,5, Moharrami 6,5, Ristovski 6, Šutalo 6,5, Ljubičić 6 (88 Bočkaj -), Mišić 7, Bulat 6, Baturina 6,5 (88 Drmić -), Špikić 6 (79 Rukavina -), Ivanušec 7,5 (88 Menalo -), Petković 6,5 (Topić -)

Nogometaši Rijeke doživjeli su poraz (1:2) u zadnjoj utakmici ove sezone na rasprodanoj Rujevici, momčad Dinama dokazala je da je najbolja u HNL-u u utakmici protiv momčadi koja je većim dijelom ovog proljeća igrala najuspješnije u HNL-u.

Sergej Jakirović utakmicu je očekivano počeo zatvorenije u istom rasporedu kao u Varaždinu, u odnosu na utakmicu protiv Varaždina promijenio je trojicu igrača u zadnjoj liniji: Smolčić je bio desni branič, iskusni Dilaver i Mitrović prvi put ove sezone zajedno su igrali stopere, Vukčević se vratio na lijevi bok.

U 21. minuti Vukčević se u primanju na lijevoj strani kaznenog prostora okrenuo oko Bulata i Ristovskog, uspio se u trku otvoriti za udarac slijeva iskosa, loptu je poslao u vanjski dio mreže.

Rijeka je prvi put uspjela stvoriti višak na postavljenu obranu Dinama u razdoblju utakmice tijekom koje je parirala Dinamu u duelima u obama smjerovima igre, nije Dinamo imao koristi od većeg posjeda lopte u prvih pola sata.

Nekoliko je puta riječka momčad naslutila da bi u završnici mogla učiniti nešto više najviše zahvaljujući Djouahri, koji je u prvom dijelu odigrao najbolje otkada je došao u Rijeku.

Zadnjih desetak minuta odnosi su se promijenili, igrači Dinama ubrzali su protok lopte, riječka je obrana odmah počela patiti, postalo je prometno na svima stranama igrališta.

Poznato je da se igra u napadu Dinama vrti oko Petkovića, koji je u 25. minuti lucidno izmijenio loptu s Ljubičićem na lijevoj strani, nije dobro Petković primio loptu kada je ispred njega stajao Labrović.

U 35. minuti Petković je prvo otvorio središnjicu napada suigračima, izvukao se na lijevu stranu i onda sa središta igrališta sjajno dubinski odigrao Baturini između riječkih stopera: Baturina je odlučio odigrati udesno Špikiću, koji je sam izašao ispred Labrovića, vrhunska reakcija riječkog vratara ostavila je domaću momčad u utakmici.

Prva izgledna Dinamova prilika kao da je navijestila što slijedi, kako je vrijeme prolazilo igrači Rijeke sve su više djelovali kao promatrači, pritisak Dinama rastao je kroz brzi i točni protok lopte, bilo je samo pitanje vremena kada će se otvoriti.

U 43. minuti na kraju povezane izmjene loptom koju je opet počeo Petković s lijeve strane, Baturina je primirio loptu Ivanušecu na 18 metara po sredini kaznenog prostora, uslijedio je rezantni i precizni udarac najboljega napadača HNL-a, lopta je završila let u gornjem lijevom kutu - 0:1.

Promijenio je Jakirović početkom drugoga dijela središnjicu, trener Rijeke ulaskom Libera i Bande vjerojatno je htio dobiti na okomitosti, desetak minuta djelovala je riječka momčad nešto poduzetnije,

U 55. minuti Banda je ubacio slijeva iz prekida, lopta je stigla do Frigana na desnoj strani kaznenog prostora, nije dobro prihvatio loptu napadač Rijeke u izglednog poziciji za udarac s 12 metara.

U 57. minuti Petković je gađao lijevi Labrovićev kut s 23 metra, poletio je riječki vratar i skrenuo loptu, počeo je Dinamo koristiti prednosti igre na visoko postavljenu riječku obranu.

U 59. minuti stvorili su gosti lakoćom višak na lijevoj strani, Ivanušec nije bio precizan slijeva desnom nogom.

U 62. minuti Ivanušec je ponovo iskazao klasu više, prošao je kraj nekoliko igrača po desnoj strani kaznenog prostora kao da je na Korzu, potpuno je lažnjacima uneredio raspored zadnje linije prije nego što loptu gurnuo u sredinu na peterac, u gužvi je najspretniji bio Moharrami, koji je zakucao loptu u mrežu s 4 metra - 0:2.

Ne može se protiv Dinama igrati bez čvrste duel-igre, riječki intezitet u duelima bio je preslab da bi igrači Dinama imali poteškoća s loptom u nogama, a onda je do izražaja dolazila individualna kvaliteta.

Nakon drugoga pogotka splasnuo je ritam, Dinamo više nije iskazivao naglašene napadačke ambicije, tipično za Igora Bišćana gosti su staloženo i organizirano počeli kontrolirati rezultat, trener Dinamo dobro je izbalansirao momčad.

U 65. minuti Frigan je uspio s loptom izaći na čistinu, Livaković je u prvoj intervenciji na utakmici obranio udarac s 18 metara.

Ništa se više nije događalo pred obojicom vratara do sudačke nadoknade.

U 91. minuti Banda je odigrao Friganu, koji je bio brži od Ristovskog na ulasku u kazneni prostor slijeva, Livaković je odbio loptu idealno za Marina, koji je rutinski pogodio mrežu s 10 metara i ublažio poraz Rijeke - 1:2.