PRVA HNL

Rijeka nastavila pozitivan niz pod Bišćanovim vodstvom

Nedjelja, 11. studenog 2018. 17:30 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: Istra 1961 - Rijeka 1:2. U utakmici koju je odlučila individualna kvaliteta, odnosno nekvaliteta u zadnjoj liniji pulske obrane, prvo je poluvrijeme bilo puno sadržajnije

Riječko slavlje u Puli

Prva HNL - 14. kolo

ISTRA 1961 - RIJEKA 1:2

Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 2000

Sudac: Goran Gabrilo (Split) 7

Strijelci: 0:1 Čolak (6), 0:2 Kvržić (35), 1:2 Perić-Komšić (88)

Žuti kartoni: Rodriquez (60), Cardoso (78), Zuta (85)

ISTRA 1961: Čondrić 5,5, Grujević 5, Oneto 5, Bosančić 5, Čuljak 5, Espinosa - (14 Cardozo ), Ivančić 5, Segado 5,5, Rodriquez 5 (68 Iglesias -), Sane 6, Fuentes 5,5 (81 Perić-Komšić -)

RIJEKA: Sluga 6,5, Raspopović 6, Escoval 5,5, Župarić 6, Zuta 6, Lončar 6, Pavičić 6, Gorgon 6,5, Kvržić 6,5, Heber 6,5 (73 Ćanađija -), Čolak 6,5 (83 Puljić -)

Rijeka je nastavila niz pobjeda pod vodstvom Igora Biščana, u derbiju Della Učka pobijedila je u Puli rezultatom 2:1.

U utakmici koju je odlučila individualna kvaliteta, odnosno nekvaliteta u zadnjoj liniji pulske obrane, prvo je poluvrijeme bilo puno sadržajnije.

Rijeka je furizono počela kao što se očekivalo do favorita.

Visoki presing stisnuo je domaću momčad u zadnju trećinu, odmah su na vidjelo izašle slabosti pulskh braniča.

U 5. minuti Čolak je na lijevoj strani ukrao loptu zadnjoj liniji Istre, ubacio na drugu vratnicu, Gorgon je iz blizine glavom loptu poslao u Čondrića.

U 6. minuti povezana izmjena lopte na lijevoj strani uvjetovala je vodeći pogodak.

Zuta je okomito na lijevoj strani kaznenog prostora proigrao Hebera, koji je iz prve kroz Onetove noge gurnuo prema petercu, Čolak se pravodobno pojavio na 6 metara i loptu nogom skrenuo u mrežu uz daljnju vratnicu 0:1.

Školska akcija na kraju koje je Čolak postigao peti pogodak otkada je Bišćan trener.

Rani pogodak kao da je zadovoljio ambicije riječke momčadi, koja je desetak minuta stajala visoko i kontinuirano pritiskala domaćine, a onda polako počela smanjivati intezitet trke i agresivnosti u duelima.

Nakon dvadesetak minuta pulska momčad ostvarila je prevagu u posjedu lopte i navijestila uzbuđenja, u 23. minuti Župarić je pravodobno presjekao opasno Rodriquezovo ubacivanje.

U 25. minuti Oneto je na drugoj vratnici traljavo zahvatio loptu, u 28. minuti Bosančič je u otvorenoj poziciji na 14 metara loptu snažno poslao po sredini gola, što je pravodobni Sluga uspio obraniti.

U 33. minuti Funetes se atraktivno probio po desnoj strani uz gol-liniju, završnica nije bila baš atraktivna.

I onda je Rijeka opet iskazala takvu lakoću u realizaciji da se trener Istre Krunoslav Rendulić mora itekako zabrinuti nad kvalitetom braniča.

U 34. minuti u riječkoj kontri Heber se otvorio na lijevoj strani, imala se vremena skupiti pulska obrana...

Kao da i nije što se tiče Kvržića, koji je primio ubačenu loptu, spretno i efektno prebacio loptu preko ukopanog Onete, mirno izašao pred zbunjenog Čondrića kojega je lopta okrznula na putu za mrežu - 0:2.

U 40. minuti Lončar je snažnim udarcem s 25 metara iskušao Čondrićeve fizički mogućnosti, što je bila zadnja prijetnja prije odlaska na odmor.

U drugom dijelu obje su momčadi igrale poduzetno kao da se odmaraju za stanku koja slijedi.

Riječka momčad puno je kompaktnije stajala u bloku tako da Sluga pola sata nije imao nikakvog posla, a budući da Riječani nisu iskazivali napadačke ambicije, utakmica je postala sve samo ne zanimljiva za gledanje.

U 76. minuti Sane je ubacio zdesna, Sluga je istrčao u prazno, Raspopović je pravodobno loptu skrenuo izvan igrališta ispred Iglesiasa na drugoj vratnici.

Bila bi to vjerojatno jedina prilika u drugom dijelu da u 88. minuti Escoval nije reagirao kao da još uvijek igra za Istru.

Neobjašnjivo je Escoval ispustio loptu na 20 metara od Sluge, nije čak bio ni pod velikim pritiskom kada je jednostavno dodao loptu Periću-Komšiću, koji je otrčao prema Slugi i plasirao loptu u mrežu - 1:2.

Jasno da je pogodak djelovao stimulativno na moždane vijuge i mišićna vlakna domaćih igrača, u preostalih šest minuta Istra 1961 je kroz fizički pritisak pokušala ostvariti podvig.

Do kraja utakmice Iglesias je u 91. minuti bio u obećavajućoj poziciji na drugoj vratnici, ali je daleko bolju priliku proopustio realizirati Puljić u 89. minuti.

Čondriću je lopta ispala, Puljićev udarac zapeo je u bloku.