PRVA HNL Rijeka rutinski pobijedila oslabljenu momčad Intera uoči derbija protiv Hajduka na Rujevici

Utorak, 03. ožujka 2020. 20:54 Napisao/la  SC

Inter postao prvi klub u HNL-u koji je na Rujevici igrao sa samo četvoricom igrača na klupi za pričuve, u drugom poluvremenu čak triput se zatresla vratnica

Robert Murić (Rijeka)

Prva HNL - 25. kolo

RIJEKA - INTER 4:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 3376

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb) 6,5

VAR sudac: Goran Gabrilo (Split)

Strijelci: 1:0 Čolak (9), 2:0 Lepinjica (42), 3:0 Galović (66), 3:1 Mamut (70), 4:1 Murić (84)

Žuti kartoni: Barić (65), Galović (87), Andrić (87)

RIJEKA: Pandur -, Velkovski 6 (46 Escoval 5,5), Galović 6,5, Smolčić 6, Raspopović 6,5, Lepinjica 6,5, Lončar 6 (51 Murić 6,5), Pavičić 6,5 (83 Iglesias -), Štefulj 6, Gorgon 6, Čolak 6,5

INTER: Frelih 5, Rom 5, Van Bruggen 5, Savić 5 (46 Mitrović 5), Bosec 5, Martić 5, Soldo 5, Benčić 5 (66 Mamut -), Barić 5, Zamouri 5, Bilobrk 5 (56 Andrić 5)

Rijeka je rutinski pobijedila jednu od najslabijih momčadi Intera koja je igrala na Rujevici zadnjih sezona.

U ovakvom sastavu Inter se pokazao idealnim protivnikom za vraćanje samopouzdanja nakon teškoga poraza od Dinama i predstojeće utakmice protiv Hajduka.

Inter je ujedno postao prvi klub u HNL-u koji je na Rujevici igrao sa samo četvoricom igrača na klupi za pričuve, vratarom Matejom, Mamutom, Andrićem i Mitrovićem.

Zašto su prvotimci sjedili na klupi zna samo Željko Petrović, dojam je da je trener Intera unaprijed odustao od utakmice na Rujevici.

Tako je otprilike igrala gostujuća momčad većim dijelom utakmice.

Da u drugom dijelu nije ušao Escoval gosti ne bi ni došli do Pandura iako su u završnici s Mamutom, Andrićem i Mitrovićem djelovali poduzetnije u napadu.

Utakmica je izgubila natjecateljski smisao već u 9. minuti, kada je Raspopović ubacio zdesna, a Čolak visoko skočio i glavom u luku neobranjivo poslao loptu u suprotni kut - 1:0.

Momčad Rijeke rano je stekla mogućnost igrati opušteno na postavljenu obranu Intera koja se branila kako je mogla i znala.

Nije riječki pritisak bio prevelik kroz stalnu dominaciju u posjedu lopte.

Iako je otpočetka igrao Pavičić, a od 51. minute Murić, nedostajao je zadnji pas da bi nekoliko obećavajućih priprema napada završilo konkretno.

Dva pogotka Rijeka je postignula  nakon prekida, u drugom poluvremenu čak triput zatresla se lijeva Frelihova vratnica.

Raspopović (48), Pavičić (58) i Čolak (63) otprilike s istoga mjesta zdesna pogađali su otprilike isto mjesto na bližem dijelu okvira vratiju.

U 40. minuti Lepinjica je udarcem glavom nakon prekida loptu poslao u Freliha, da bi dvije minute kasnije nakon Pavičićeva ubačaja iz kuta skočio u ravni prve vratnice i glavom loptu skrenuo u suprotni kut - 2:0.

U 69. minuti Čolakov pogodak poništio je VAR zbog Gorgonova zaleđa.

U 66. minuti Murić je ubacio iz prekida, a Galović nogom s četiri metra skrenuo loptu u mrežu za prvijenac u bijelom dresu - 3:0.

U 70. minuti Inter je uspio ublažiti poraz nakon što je Mamut primio loptu iza leđa riječke obrane, dotrčao do Pandura i pogodio mrežu - 3:1.

Prema običaju pogriješio je Escoval, koji je nakon odmora zamijenio Velkovskog.

U 84. minuti Murić je tipičnom serijom lažnjaka prvo umirio obranu gostiju, a onda iz mjesta s ruba kaznenog prostora malonogometnom lakoćom loptu poslao u suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu - 4:1.