PRVA HNL

Rijeka pobijedila pogotkom u 94. minuti

Subota, 19. kolovoza 2017. 23:15 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola: Rijeka - Lokomotiva 2:1. Matei u 83. minuti nije iskoristio kazneni udarac

Prva HNL - 6. kolo

RIJEKA - LOKOMOTIVA 2:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 4000

Sudac: Duje Strukan (Split) 5,5

Strijelci:  0:1 Majer (16), 1:1 Bradarić (81), 2:1 Matei (90+4)

Žuti kartoni: Martić (24), Šunjić (31), Đoković (49), Punčec (67) Ivanušec (84), Kolar (90+3)

RIJEKA: Prskalo - , Martić 5,5 (55 Heber 6,5), Župarić 6,5, Punčec 6, Zuta 6, Đoković 5,5 (71 Mišić -), Bradarić 7, Matei 6,5, Črnic 5,5, Vešović 6, Jelić 5,5 (62 Gavranović -)

LOKOMOTIVA: Šemper 6, Karačić 6, Kolinger 6,5, Soldo 6, Musa 6,5, Šunjić 6, Ivanušec 5,5, Majer 6 (85 Kolar -), Capan 5,5 (74 Valentić -),  Doležal 6 (57 Burić -), Babić 5,5

U 94. minuti Bradarić je gradio loptu u gužvi kaznenog prostora, malonogometno petom proigrao Mateija, koji je osjetio trenutak nadahnuća, utrčao u prazni prostor ispred vratara Šempera i mirno poslao loptu u mrežu - 2:1.

Rijeka je pogotkom Mateija u zadnjoj minuti sudačke nadoknade ostvarila pobjedu protiv Lokomotvie na kraju utakmice koja je dobivena prije na mišiće i karakter nego na lucidnost poput Bradarićeve.

Trener Matjaž Kek počeo je utakmicu protiv Lokomotive u sastavu, koji vjerojatno više nikada neće igrati zajedno.

Nešto zbog ozljeda, a najviše zbog utakmice protiv Olympiakosa utakmicu nisu počeli  Sluga, Elez, Gavranović, Heber i Mišić, koji su sjedili na klupi. Gorgona nije bilo ni na klupi.

Mario Tokić više nema onako jaku momčad kao prošle sezone kada je postao i ostao jedini trener koji je pobijedio Matjaža Keka.

Tokić je ostao bez dvojice najboljih igrača, Bočkaj i Grezda od početka sezone igraju za Osijek, a velika pojačanja nije dobio.

Jedino pojačanje nije igralo, Toni Datković bio je suspendiran.

Rijeka je utakmicu počela uobičajeno visokim presingom s Črnicom  i Vešovićem na bokovima, Jelićem u vrhu napada, Mateijom iza Jelića..

Nije to baš bio pritisak kojemu bi igrači Lokomotive podlegli, stala je Tokićeva momčad u bloku i u klasičnoj formaciji čekala priliku za brzi prijelaz na polovicu Rijeke.

U 16. minuti dočekali su gosti svoj trenutak.

Babić je napucao lopom riječki blok na vrhu kazenenog prostora,  lopta se odbila do Doležala koji je osvanuo sam ispred Prskala, u malonogometnoj završnici Doležal je gurnuo  Majeru koji trese nezaštićenu mrežu - 0:1.

Pomoćni sudac samo je odmahnuo rukom na prigovore da je Majer bio u zaleđu!

Od toga trenutka Rijeka je pojačala pritisak, Lokomotiva se još više zbila oko Šempera, ali do odlaska na odmor domaća momčadi nije stvorila ni jednu izglednu priliku za kojom bi mogli žaliti.

Dva Črničeva (5, 44) udarca s ruba kaznenog prostora i Mateijev (26) slobodni udarac (Šemper brani) bilo je najopasnije što se dogodilo gostima.

Ništa se neočekivano nije događalo u igri domaćina,  nedostatak kreacije i individalne kvalitete u igri na postavljene obrane uočljiv je od utakmice prvoga kola, kada je Rijeka igrala u najboljem sastavu.

Slaba je utjeha domaćinu što sudac Strukan nije dosudio kazneni udarac, kada je Capan objema rukama srušio Vešovića u kaznenom prostoru.

Hrvatski suci najpoznatiji su upravo po mjerenju inteziteta kontakta u duelima. Najvažniji parametar je boja dresa.

Nakon što se desetak minuta ništa osim kiše nije dogodilo u drugom dijelu utakmice, Kek je u igru poslao Hebera, Vešović je otišao na desni bok umjesto Martića.

Ušli su nešto kasnije Gavranović i Mišić, Kek je maksimalno pojačao pritisak kroz posjed lopte.

Iako je lopta je stalno boravila u trećini gostiju, velika koncentracija igrača na malom prostoru više je stvarala  dojam velike gužve nego osmišljene igre.

Riječka momčad s premalo igrača ulazi u završnicu da bi pritisak imao efekta, sve što se događalo toliko je bilo lako predvidljivo da se pogodak mogao dogoditi jedino slučajno.

U 81. minuti Bradarić je uputio udarac s 20 metara, a Šemper u letu toliko traljavo zahvatio loptu desnom rukom da se lopta lagano otkotrljala u mrežu - 1:1.

Pogodak je odmah poremetio ravnotežu obrane gostiju i podignuo adrenalin igrača Rijeke.

U 83. minuti pritisak je konačno dao rezultata!

Bradarić je izvanredno  proigrao Hebera kojega je Ivanušec obuhvatio rukama i nogama, pao je napadač Rijeke, a Strukan je ovaj put bez zadrške  pokazao na bijelu točku.

Matei je kazneni udarac izveo tako da je Šemper uhvatio loptu!

Riječka momčad nije posustala, proradio je karakter prvaka, nastavio se veliki pritisak sve do zadnjih trenutaka kada je Matei razveselio pokisle navijače Rijeke.