Prva HNL: Rijeka osvojila bod u Velikoj Gorici, VAR poništio pogodak Antonija Čolaka u 91. minuti

VAR sudac: Dario Bel (Osijek)

Žuti kartoni: Halilović (18), Čabraja (25), Ćanađija (46), Escoval (49), Smolčić (61), Jovičić (79), Velkovski (80), Lovrić (80), Čolak (90+2)

GORICA: Kahlina 6,5, Musa 5 (41 Hamad ), Steenvoorden 6, Jovičić 6, Čabraja 5,5, Ćanađija 5,5, Babec 5,5 (86 Malowski -), Dvorneković 6, Špikić 5,5 (66 Mathieu -), Lovrić 6, Ndiaye 6

RIJEKA: Pandur 6, Velkovski 6,5, Escoval 6, Smolčić 6, Raspopović 6 (73 Braut -), Lepinjica 6, Halilović 6 (71 Gorgon -), Lončar 6, Štefulj 6, Andrijašević 6, Čolak 6

Gorica i Rijeka odigrali su u Velikoj Gorici utakmicu bez pogodaka što je s riječkog stanovišta uspjeh s obzirom da je Gorica redovito pobjeđivala u zadnjim utakmicama.

U 91. minuti Štefulj je precizno ubacio slijeva, Čolak je postigao pogodak za veliko veselje na riječkoj klupi i dijelu tribina na kojemu je bila skupina Armade.

Veselje nije dugo trajalo, na intervenciju VAR-a sudac Fran Jović poništio je pogodak zbog toga što je Čolak loptu zahvatio rukom, a ne glavom kao što se činilo u prvom trenutku!

Brzo je postalo jasno da je Rijeka šanse za pobjedom propustila u prvom dijelu utakmice, kada je stvorila dvije velike prilike!

Trener Simon Rožman utakmicu je počeo bez standardnog Tomečaka umjesto kojega je igrao Raspopović, na klupi su sjedili Nwolokor, Braut, Murić, Gorgon, Iglesias, Capan i Čeliković.

Trebalo je proći petnaestak minuta da se momčad Gorice izduši u bezuspješnim pokušajima da probije riječki blok ispred Pandura.

U tom razdoblju Rijeka je navijestila da se nije došla braniti iako je formacijski (3-5-2) tako izgledala na papiru, Raspopović (10) je volej-udarcem s 14 metara odbijenu loptu poslao blizu vratnice.

Pritisak Gorice sveo se na proboje i ubačaje po lijevoj strani, osim velike gužve i nešto opasnijeg udarca glavom (Ndiaye 14) nakon ubačaja iz prekida ništa se nije dogodilo opasno za Pandura.

Nakon dvadesetak minuta riječka je momčad organizirano počela ulaziti u zadnju trećinu, nije trebalo dugo čekati prvu priliku.

U 22. minuti na trećoj utakmici zaredom dogodila se treća uigrana riječka akcija, Štefulj se probio lijevom stranom i idealno prizmeno proigrao Čolaka na suprotnoj strani.

Napadač Rijeke uspio je pred praznim vratima loptu poslati u vratnicu iako je Štefuljeva asistencija bila bolja nego u utakmicama protiv Dinama i Slavena Belupa, kada je Čolak bio strijelac.

Počelo je razdoblje dominacije riječke momčadi, koja je lakoćom oduzimala loptu i stvarala višak na polovici domaćina.

Raspopović i Štefulj na bokovima počeli su više vremena provoditi na domaćoj polovici igrališta, riječka je momčad ostavila dojam da ima igrača više u napadu i posebice u obrani.

Zaprijetili su Halilović (30) i Čolak (34) prije nego što je Kahlina jedva dohvatio loptu koju je sa 16 metara uputio Halilović (35).

U 39. minuti riječka je momčad odigrala kontru kakva se rijetko vidi, Lončar je pobjegao Musi na tridesetak metara od Pandura, trčao je sedamdesetak metara, dotrčao do Kahline na drugoj strani, ali nije imao dovoljno snage i prisebnosti u mrežu poslati lopta koja je zapela u međunožju vratara Gorice.

U 40. minuti trener Jakirević shvatio je da utakmica neće dobro završiti ako nešto htino ne promjeni: izvadio je Musu, na mjesto desnog braniča vratio je Dvornekovića, Hamad je ušao u veznu liniju.

O igri Rijeke do odmora opet je dosta toga rekla statistika: udraci u okvir vratiju 4:0, udarci prema vratima 10:4, veći posjed lopte (56%)...

Sve to u sustavu igre s trojicom stopera kojega načelno smatraju destruktivnim.

U 50. minuti Lovrić je uputio prvi udarac u okvir vratiju!

Točnije, pogodio je okvir vratiju iz slobodnog udarca nakon što je prebacio "živi zid".

U drugom dijelu igralo se drugačije utoliko koliko je Jakirević s Dvornekovićem potpuno uspio zatvoriti Rijeci prilaze po desnoj strani.

Drugačije je domaća momčad stajala u bloku, Rijeka više nije izgledala opasno u završnici jer protok lopte nije bio tečan kao u prvom dijelu, Lončar i Halilović kao da su ostali u svlačionici nakon prvoga dijela utakmice.

U zadnjih dvadesetak minuta promijenila se riječka postava.

U 71. minuti Gorgon je ušao umjesto Halilovića i zauzeo mjesto u napadu umjesto Andrijaševića, koji se vratio u vezni red.

U 73. minuti umjesto ozlijeđenog Raspopovića ušao je 17-godišnji Braut.

Rijeka u drugom dijelu utakmice ni jednom nije uspjela organizirano ući u završnicu, Čolaku je uočljivo nedostajala potpora u vrhu napada.

S druge strane, riječka obrana na čelu s Velkovskim treću utakmicu zaredom relativno mirno sačuvala je nulu!

Objektivno, Gorica ovog puta nije bila ni blizu novoj pobjedi protiv Rijeke.

U 78. minuti Gorica je statistički uputila prvi udarac u okvir vratiju, kada je Čabraja sa 17 metara dodao loptu Panduru.

U 83. minuti Lovrić je iz slobodnog udarca uputio prvi i zadnji opasni udarac, Pandur je poletio zrakom i uhvatio loptu.