Rijeka i Lokomotiva odigrali derbi bez pobjednika

Utorak, 16. lipnja 2020. 23:02 Napisao/la  Igor Vranić

Kratko je trajala radost zbog Andrijaševićeva pogotka
Kratko je trajala radost zbog Andrijaševićeva pogotka Foto: HNK Rijeka

RIJEKA - LOKOMOTIVA 2:2

Igralište HNK Rijeka. Gledatelja 2584

Sudac: Damir Batinić (Osijek) 6,5

VAR sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 0:1 Kastrati (36), 1:1 Yateke (66), 2:1 Andrijašević (78), 2:2 Karačić (84-11m)

Žuti kartoni: Capan (18), Kastrati (27), Andrijašević (32), Kovačić (38), Karačić (40), Smolčić (65), Halilović (74), Jakić (90), Kolinger (90+2)

Crveni karton: Capan (82, drugi žuti karton)

RIJEKA: Pandur 5,5, Velkovski 6,5, Galović 5,5, Capan 5, Braut 5,5, Lepinjica 6 (64 Yateke -), Halilović 6, Lončar 6,5 (85 Gorgon -), Smolčić 6,5, Andrijašević 6, Čolak 5,5 (85 Escoval -)

LOKOMOTIVA: Grbić 6, Mersinaj 6, Kolinger 6,5, Kovačić 6, Karačić 6,5, Petrak 6 (55 Jakić 6), Tolić 6 (68 Tuci -), Cokaj 6,5 (66 Halilović -), Kastrati 6,5, Uzuni 6

Rijeka i Lokomotiva odigrali su derbi kola bez pobjednika u uzbudljivoj utakmici koja je odigrana na visokom energetskom nivou.

Trener Rijeke Simon Rožman odlučio je složiti trkački moćniju središnjicu, na klupi su ostali igrači kojima trka u defenzivi nije forte (Gorgon, Murić, Pavičić...).

Na bokovima su prvi put igrali Smolčić i Braut, čak su trojica bočnih igrača izostala (Tomečak, Štefulj, Raspopović).

Trener Goran Tomić počeo je u sustavu s trojicom stopera, priče da će se Lokomotiva rasterećeno doći nadigrati završile su prije nego što je utakmica počela.

IgraLo se obostrano plitko i čvrsto u duelima, Rijeka je stekla nadmoć kroz nešto veći posjed, puno brži i točniji protok lopte nego u zadnjim utakmicama nije do odmora uspio iznjedriti ništa konkretno u završnici.

Dvije najbolje riječke prilike nisu iskoristili stoperi nakon prekida, Velkovski (30) je imao veću priliku nego Galović (41).

Na četiri metra od nezaštićenih vratiju Velkovski nije uspio glavom pravilno zahvatiti loptu, Grbićev izlazak u prazno nije kažnjen.

Dvaput je vratar Lokomotive dobro reagirao: nakon Halilovićeva (22) udarca s 20 metara i nakon što je Lončar (44) uzeo loptu Mersinaju.

Svi znaju kako Lokomotiva igra u gostima: Tomić se u pravilu zatvori i uzda u brzinu dvojice napadača koje se smije pustiti slobodne na širokom prostoru.

U 36. minuti Cokaj je oteo loptu u svojoj trećini, odmah je odigrao dugi pas na (pre)visoko postavljenu riječku obranu.

Kastrati je lakoćom pretrčao Galovića na desnoj strani, ušao u kazneni prostor, Pandur je loše reagirao, lopta je preko noge uklizalog riječkog vratara ušla u mrežu na prvoj vratnici - 0:1.

Jeftin pogodak!

Odlučno je riječka momčad ušla u drugi dio, petnaestak minuta trajao je stalni pritisak u kojemu su Andrijašević (47) iz okreta i Lepinjica (52) udarcem s 23 metra pokušali svladati Grbića.

U 57. minuti raspoloženi Lončar prošao je nekoliko igrača desnom stranom, obećavajuće je izgledao prizemni ubačaj...

U 64. minuti opet je riječka obrana uhvaćena u raskoraku, brza izmjena završila je Tolićevim pasom za Uzunija, koji je po sredini kaznenog prostora istrčao ispred Pandura i promašio vrata.

Kazna za promašaj brzo se dogodila.

U 66. minuti Velkovski je nakon ubačaja iz kuta svih nadskočio i glavom loptu poslao u Grbića, odbio je vratar loptu taman za Yatekea, koji je blizine zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Otvorila se utakmica, obje su momčadi počele igrati na pobjedu, postale je zanimljivo....

U 76. minuti još je jednom ispala zadnja linija riječke obrane, Tuci je u otvorenoj poziciji s ruba kaznenog prostora imao priliku, Pandur je sjajno reagirao.

Opet se odmah dogodila kazna za promašaj!

U 78. minuti Smolčić je ubacio s poludistance slijeva, Andrijašević je naskočio na Markovića i glavom loptu poslao u mrežu - 2:1.

Nije Lokomotiva odustala od utakmice nakon što je dvaput kažnjena za promašaje, mentalno vrlo stabilna momčad uspjela se vratiti u utakmicu zahvaljujući Capanovoj nesmotrenosti.

Povukao je riječki branič rukom Uzunija u kaznenom prostoru, uključio se VAR, prekršaj za kazneni udarac bio je očigledan.

Karačić je izjednačio (2:2), Rijeka je primila još jedan jeftini pogodak i u preostalih desetak minuta sačuvala bod s igračem manje.

Fotogalerija: HNK Rijeka