JADRANSKI DERBI

Rijeka dotukla Hajduk u završnici utakmice na Poljudu

Nedjelja, 01. prosinca 2019. 19:36 Napisao/la  Toni Bilić

Hajduk - Rijeka 0:4. U zadnjih desetak minuta Rijeka trima pogocima kaznila pogreške domaće obrane, Hajduk izgubio prvu utakmicu na Poljudu ove sezone

Riječko slavlje u svlačionici
Riječko slavlje u svlačionici Foto: screenshot

Prva HNL - 17. kolo

HAJDUK – RIJEKA 0:4

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 13.605.

Siudac: Fran Jović (Zagreb) 7

Strijelci: 0:1 Acosty (44), 0:2 Raspopović (83), 0:3 Gorgon (88), 0:4 Halilović (90)

Žuti kartoni: Jradi, Caktaš, Hamza (Hajduk), Acosty Andrijašević Prskalo, Halilović (Rijeka)

HAJDUK: Ljubić 5, J. Bašić 5, Svatok 5 (od 77. Jurić -) Radić 5, Nejašmić 5 (od 62. Teklić 5), Hamza 5, Caktaš 5, Edouk 5 (od 62. Jakoliš 5), Jradi 5, Jairo 5

RIJEKA: Prskalo 7, Tomečak 7, Župarić 7,5, Escoval 7, Smolčić 7 (od 89. Lončar -), Halilović 7,5 Capan 7 (od. 80 Lepinjica -) Andrijašević 7, Acosty 7,5 (od 72. Raspopović -), Gorgon 7, Čolak 7,5.

Nogometaši Rijeka ostvarili su značajnu pobjedu u Jadranskom derbiju, rezultatski i psihološki.

Rijeka je pobijedila Hajduk rezultatom 4:0 na Poljudu, vratila se u borbu za drugo mjesto i u 17. kolu dokazala da kvaliteta bila sporna od prvoga kola.

Simon Rožman ostvario je prvu pobjedu u na klupi Rijeke u sučeljavaju s momčadima iz vrha, a pobjeda protiv Hajduka uvijek ima dodatnu specifičnu težinu koja će mladog slovenskog stručnjaka osloboditi pritiska.

Rijeka je osamdesetak minuta koncentrirano igrala obranu, od 43. minute čuvala je  vodstvo.

A onda je u zadnjih desetak minuta trima pogocima kaznila pogreške domaće obrane i dotukla Hajduka koji je izgubio prvu utakmicu na Poljudu ove sezone

Od prve minute domaćini su krenuli ofenzivnom ne bi li što prije zatresli mrežu Prskala.

Sa druge strani gosti su se organizirano branili i svoju prigodu čekali iz kontranapada.

U jednoj minuti domaćini su dva puta zatresli Prskalovu lijevu stativu.

Naprije sa lijeve strane kaznenog prostora Edouk pucao lijevom nogom, lopta se od vratnice odbila do Jradija, koji je s desne strane pucao i zatresao istu vratnicu.

Puno sreće za Riječane!

Samo koju minutu poslije gosti su propustili stopostotnu priliku, Svatok je napucao suigrača loptom koja se odbila prema Čolaku, Ljubić je pravodbno istrčao i obranio njegov udarac.

U samoj završnici gosti su poveli.

Čolak je pucao sa vrha kaznenog prostora, Ljubić je odbio loptu, prvi je stigao Acosty i iz blizne poslao lopteu u nezaštićeni dio mreže - 0:1.

U drugom dijelu domaći su kroz posjed lopte stalno pritiskali, Rijeka se organizirano obranila i čekal prilike za kontre.

Gorgon je u 62. minuti propustio veliku priliku nakon što je s desnog boka ubacio Andrijašević.

Najbliže pogotku domaćini su bili u 75. minuti, loptu je u kazneni prostor ubacio Hamza, Jairo je pucao glavom sa desetak metara, bio je neprecizan.

Pogriješio je u 83. minuti Hamza, loptu je glavom dodao Raspopoviću koji je dotrčao do kaznenog prostora i pogodio desni donji kut nemoćnog Ljubića - 0:2.

U 88. minuti Čolak je izmaknuo pažnji statičnoj splitskoj obrani, utrčao pravodobno u kazneni prostor zdesna, odigrao u sredinu Gorgonu koji je samo podmetnuo nogu pred praznim vratima - 0:3.

U 90. minuti HaliloviĆ je u kontri s vrha kaznenog prostora nejako uputio loptu u Ljubića, kojemu je lopta izmigoljila iz ruku i završila u mreži - 0:4.