Prva HNL: Juniori Rijeke u Splitu upisali treći poraz, kadeti slavili i skočili na treće mjesto

Srijeda, 26. ožujka 2014. 15:47 Napisao/la  SC

Zaostale utakmice 21. kola, juniori: Split - Rijeka 2:1. Kadeti: Split - Rijeka 0:1

Prva liga, juniori

SPLIT - RIJEKA 2:1

Igralište Park Mladeži. Gledatelja: 100. Sudac: Ivo Krečak (Šibenik).

Strijelci: 0:1 Postonjski (60'), 1:1 Galić (64'), 2:1 Jukić (80').

Žuti kartoni: Banić (Split), Postonjski (Rijeka).

SPLIT: Kukić, Sušac, Majstrović (od 66' Šarić), Baran, Runje, B. Galić (od 84' Uzun), Pervan, M. Galić (od 90' Grga), Šalinović, Petković (od 63' Banić), Jakšić (od 61' Jukić).

RIJEKA: Bilandžić, Bukvić, Vidas, Fumić (od 77' Blašković), Matešković, Batinić, Marciuš, Postonjski, Hodžić (od 70' Pintarić), Brdar, Hodak (od 46' Peričić).

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Splita u zaostaloj utakmici 21. kola. Riječani su uoči ove utakmice imali dvije utakmice manje od Lokomotive i prednost od sedam bodova. Devetnaest odigranih utakmica kao i Rijeka imao je i Dinamo koji sada zaostaje devet bodova uz utakmicu manje u odnosu na riječki sastav.

Rijeka nije uspjela doći do bodova u Splitu iako je povela preko Postonjskog u 60. minuti. Četiri minute kasnije izjednačio je Galić, a tri boda domaćinu donio je Jukić.

Kadeti

SPLIT - RIJEKA 0:1

Igralište Park Mladeži. Gledatelja: 100. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace).

Strijelac: 0:1 Mrdeša (38').

Žuti kartoni: Ljubić (Split), Fatić (Rijeka).

SPLIT: Duvnjak, Knez, Jović, Ljubić, Glavaš, Jakić (od 66' Čalušić), Roglić, Skaramuca (od 34' Nikpalj), Markota (od 60' Veljača), Grubišić, Smokrović (od 33' Roguljić, od 69' Kovač).

RIJEKA: Popović, Postonjski, Čanković, Biasiol, Cvetković, Fatić (od 62' Blatančić), Belobrajdić (od 70' Svetić), Lucić (od 79' Mihajlović), Iličić, Budan (od 76' Erlić), Mrdeša (od 80' Nakić).

Kadeti Rijeke su, za razliku od juniora, uspjeli osvojiti tri boda pogotkom Mrdeše u 38. minuti. Ovom pobjedom Rijeka je skočila na treće mjesto ljestvice, a kadeti su se ujedno revanširali za nedavni poraz u Kupu.