Simon Rožman napokon odustao od nadigravanja i visokoga presinga na zadnju protivničku liniju. Da je tako igrao u Osijeku, možda bi ljestvica danas drugačije izgledala

Strijelac: 1:0 Čolak (2), 2:0 Čolak (52)

Žuti karton: Gvardiol (5), Pavičić (10), Čeliković (89)

RIJEKA: Pandur 7, Velkovski 6,5, Escoval 6,5, Smolčić 6,5 (82 Čeliković -), Raspopović 6,5, Halilović 6,5, Lončar 6 (82 Lepinjica -), Pavičić 6,5, Braut 6, Andrijašević 7 (85 Gorgon -), Čolak 8

DINAMO: Livaković 6, Hrvoj 5,5 (46 Kadzior ), Theophile 5, Gvardiol 5, Moubandje 6, Ademi 5,5, Franjić 5 (72 Ivanušec -), Gojak 5 (61 Majer 5), Oršić 6, Ćuže 5,5, Kulenović 5

Rijeka je prekinula negativnu seriju pobjedom protiv novog prvaka.

Antonio Čolak dvama pogocima donio je pobjedu protiv Dinama u utakmici koja je opet pokazala da se riječka momčad tri kola prije kraja prema kvaliteti na ljestvici trebala nalaziti odmah iza prvaka.

Dinamo je na Rujevici igrao u znatno slabijem sastavu u odnosu na zadnju riječku utakmicu, u sastavu nije bilo šestorice igrača (Stojanović, Perić, Leovac, Hajrović, Gavranović, Petković), koji su na Rujevici izgubili (0:1) u četvrtfinalu Kupa.

U 2. minuti Braut se probio lijevom stranom i odigrao Andrijaševiću, Gvardiol je pogrešno izašao, Andrijašević je gurnuo loptu Čolaku u središtu kaznenog prostora, Gvardiol se nije stigao pravodobno vratiti, Čolak je bio brži - 1:0.

Rano vodstvo omogućilo je riječkoj momčadi da otpočetka počne igrati funkcionalno.

Simon Rožman napokon je odustao od nadigravanja i visokoga presinga na zadnju protivničku liniju, prepustio je loptu Dinamu i gusto posložio momčad u zadnjoj trećini.

Da je tako igrao u Osijeku, možda bi ljestvica danas drugačije izgledala.

Isto kao što su u utakmici protiv Dinama drugačije izgledali igrači Rijeke, koje je Rožman nakon utakmice protiv Osijeka proglasio limitiranima.

U svakom su slučaju manje limitirani od trenera.

Treba naglasiti da Rožman nije koristio klasično zatvorenu formaciju koju je u utakmicama protiv Dinama protežirao Igor Bišćan.

Središnji četverokut posložen u rombu (Halilović - Lončar lijevo, Pavičić desno - Andrijašević) većim dijelom utakmice dobro je zatvarao (među)prostor ispred trojice stopera i bokova, a zahvaljujući Rožmanu još je bolje izgledao u otvaranju.

Dinamova momčad nije imala izravne koristi od većeg posjeda lopte, nema Dinamo u napadu više naglašene individualne kvalitete, jedino je Oršić na lijevoj strani uspjevao stvoriti višak u igri jedan na jedan.

Dva Oršićeva udarca (17, 24) više su bila prijetnja nego realna opasnost.

Obećavajuće je riječka momčad izgledala u brzim i okomitim tranzicijama.

Nakon dužega razdoblja u nekoliko je poteza napokon do izražaja došla neprijeporna individualna kvaliteta stožernih igrača (Andrijašević, Pavičić, Čolak, Halilović...), samopouzdanje je raslo sa svakim dodirom...

Osim pogotka ništa riječka momčad nije konkretno učinila do odmora, ali je u izlascima djelovala toliko opasno da se obrana Dinama nije mogla opustiti.

Najveći problem svim momčadima pod pritiskom je koncentrirano održavati raspored.

Pred kraj poluvremena počela je padati snaga, previše se riječki blok uvukao u kazneni prostor, dvaput se poremetio raspored...

U 37. minuti Braut je izašao u prazno i oslobodio Ćužeu put u kazneni prostor na desnoj strani.

Ćuže je u naletu stigao blizu korner-linije, vratio idealno Oršiću, koji je sa 6 metara uputio udarac taman da Pandur iskaže refleks.

Bila je to najbolja prilika gostiju do odmora.

Bolja od prilike koju je u 44. minuti propustio realizirati Ademi, kada je po sredini kaznenog prostora glavom naletio na Moubandjeov ubačaj slijeva.

Minutu kasnije Ćuže je uspio u duelu s Brautom doći do pozicije za napreczini udarac na lijevoj strani, dobro je domaćoj momčadi došao odmor.

Dinamo je početkom drugoga dijela očekivano pojačao pritisak, ušao je Kadzior, Rijeka je prvi put prešla preko centra u 52. minuti i postignula pogodak.

U brzoj tranziciji lopta je stigla do Andrijaševića, koji je opet pravodobno gurnuo loptu rastrčanom Čolaku, izbjegao je napadač Rijeke zaleđe, istrčao ispred Livakovića i mirno prebacio vratara Dinama - 2:0.

Tako izgledaju reakcije mentalno stabilnog napadača.

Uzalud su gosti tražili prekršaj nad Moubandjeom prije pogotka, VAR je pokazao da je pogodak regularan.

Dinamova momčad počela je još više riskirati, još više se počeo otvarati prostor za kontre.

U 62. minuti Lončar je propustio veliku priliku utakmicu privesti mirnom kraju, na 3 metra od Livakovića nije dobro zahvatio loptu koju je precizno zdesna ubacio Čolak.

Do kraja utakmice riječka je momčad odigrala najbolje razdoblje!

Dinamov pritisak sveo se na sudaranje u gustom prostoru, na drugoj strani svaki je izlazak Rijeke obećavao uzbuđenja.

Halilović (67) i Pavičić (88) dobro su protegnuli Livakovića, koji je u završnici utakmice imao više posla od jako dobrog Pandura što zorno ukazuje kako je riječka momčad igrala obranu.