Pripremna utakmica: Rijeka poražena od njemačkog četvrtoligaša, Valerij Božinov odigrao prvo poluvrijeme

Utorak, 30. siječnja 2018. 17:15 Napisao/la  SC

Rijeka - Mannheim 0:2. Ni za jednog prvaka nije baš poticajno izgubiti od četvrtoligaša, posebice zato što je poraz mogao biti rezultatski izraženiji

Valerij Božinov

Nogometaši Rijeke dan nakon utakmice protiv Aarhusa odigrali su u Albufeiri pripremnu utakmicu protiv njemačkog četvrtoligaša Mannheima.

Dvama pogocima Korta njemačka momčad pobijedila je Rijeku za koju je debitirao Valerij Božinov.

Utakmica je odigrana ponajviše da bi se vidjelo koliko Božinov fizički može u ovom trenutku.

Bugarski internacionalac igrao je prvo poluvrijeme, konačnu riječ o njegovom stanju idućih dana reći će struka.

Ni za jednog prvaka nije baš poticajno izgubiti od četvrtoligaša, posebice zato što je poraz mogao biti (Diring zatresao vratnicu) rezultatski izraženiji.

O igri riječke obrane u porazu od nižerazredne momčadi ne treba posebno pisati, a napad je posebna priča.

Rijeka u petak igra utakmicu 2. kola Atlantic Cupa protiv Norrköpinga, koji je u 1. kolu odigrao neodlučeno (1:1) protiv kineskog prvoligaša Beijing Guoana.

RIJEKA: Nwolokor (od 46. Pandur), Raspopović (od 47. Mavrias), Župarić (od 46. Pavičić), Escoval, Davidson (od 46. Zuta), Capan, Gomelt (od 53. Liber), Acosty (od 46. Mitrović, od 72. Kvržić), Božinov (od 46. Dangubić, od 80. Svetić), Črnic, Jelić (od 46. Ristovski).

MANNHEIM: Scholz, Hassan, Conrad, Ma. Schuster, Diring, Ivan (od 62. Tuting), Korte (od 83. Celik), Hebisch (od 62. Koep), Meyerbola, Di Gregorio (od 62. Deville), Mi. Schuster.

Pripremna utakmica: Rijeka - Mannheim 0:2 (Korte 43, 51)