Pripremna utakmica: Rijeka pobijedila slovenskog drugoligaša, Dario Župarić debitirao

Subota, 21. siječnja 2017. 18:13 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica: Rijeka - Triglav 4:0. Strijelci Andrijašević, Črnic,  Kovačević i  Turčin. Župarić igrao u drugom dijelu

Dario Župarić debitirao je za Rijeku u pripremnoj utakmici protiv slovenskog drugoligaša Triglava odigranoj na Rujevici.

Novi stoper ušao je u igru u nastavku utakmice umjesto Eleza s kim bi trebao igrati u paru u nastavku sezone.

Momčad vodećeg slovenskog drugoligaša dobro je parirala vodećoj momčadi HNL-a, koje je tek u zadnjih pola sata stekla osjetnu rezultatsku prednosti.

S obzirom na stanje u kojemu se igrači Rijeke fizički nalaze, utakmica je poslužila svrsi i potvrdila da se postizanje pogodaka ne može naučiti na treningu.

Franko Andrijašević opet je bio strijelac vodećeg pogotka,  u 24. minuti pogodio je mrežu u razdoblju pritiska.

Za razliku do Andrijaševića, Marija Gavranovića neće pogodak.

Švicarac hrvatskih korijena propustio je realizirati najveću priliku u prvom dijelu.

Črnic (69) i Kovačević (72) pogocima u tri minute stvorili su veću razliku.

Četvrti pogodak postigao je Turčin, koji bi u nastavku sezone trebao otići negdje na posudbu.

RIJEKA: Prskalo (56' Nevistić), Ristovski (od 56' Martić), Elez (od 46' Župarić), Šofranac (od 56' Čeliković), Zuta (od 56' Zuta), Maleš (od 56' Matić), Mišić (od 46' Bradarić), Vešović (od 56' Črnic), Gorgon (od 63' Turčin), Andrijašević (od 46' Ajayi), Gavranović (od 63' Kovačević).

TRIGLAV: Džafić (od 46' Gromilič), Križaj (od 76' Ovsenek), Krcić (od 76' Kryeziu), Robnik (od 76' Kopač), Udovič (od 56' Gajić), Mlakar (od 63' Ahačić), Kuhar (od 46' Česen Arh), Šmit (od 76' Zec), Stokuća (od 46' Bukara), Suljević (od 56' Janjič), Bojić.

Pripremna utakmica: Rijeka - Triglav 4:0  (Andrijašević 24, Črnic 69,  Kovačević 72,  Turčin 79)