ZADNJA PRIPREMNA UTAKMICA

Rijeka pobijedila Široki Brijeg

Subota, 06. veljače 2016. 20:04 Napisao/la  Igor Vranić

Pripremna utakmica: Rijeka - Široki Brijeg 2:1

Nogometaši Rijeke pobijedili (2:1) su momčad Širokog Brijega u zadnjoj utakmici prije početka prvenstva. Pobjeda je ostvarena dvama pogocima u samoj završnici utakmice, koja je izgubila pravi  smisao u 61. minuti. Tada je trener Širokog Brijega Slaven Musa na treren poslao čak osam novih igrača!

Dobro je da su Kajević (84) i Bezjak (86) postignuli pogotke zbog samopouzdanja momčadi uoči nastavka sezone u kojoj čelnici Rijeke najavaljuju borbu za titulu prvaka. S obzirom na snagu protivnika u pripremnom razdoblju i viđenog u zadnjim utakmicama, trebat će proći barem nekoliko kola proljetnog dijela sezone da bi se mogla odrediti realna vrijednost redizajnirane momčadi Rijeke.

Momčad Rijeke bitne promjene doživjela je na deficitarnim mjestima, dolascima Marija Gavranovića i Florentina Mateija napadačka igra trebala bi dobiti drugačije konture.

Gavranović nije baš bio raspoložen u utakmici protiv Širokog Brijega, momčadi kojega je prema pojedinačnoj kvaliteti bila najteži protivnik u pripremnom razdoblju.

Matei je u nastavku odigrao prvih 45 minuta u bijelom dresu, u specifičnim uvjetima igre jedino se moglo uočiti da ubrzava nadprosječnom brzinom za HNL.

Treba naglasiti da u generalci nisu igrala dvojica ponajboljih (Tomasov, Maleš) i dvojica nespremnih igrača (Lešković, Vešović). Debitirao je na desnom boku iskusni Aleš Mejač, koji je očito doveden kao alternativa za Ristovskog.

Što se igre tiče, Široki Brijeg se pokazao dostojnim protivnikom, koji se u pojedinim razdobljima utakmice znao nametnuti kroz posjed lopte. Za trećeplasiranu momčad BiH Premier lige igra nekoliko poznatih imena poput bivših igrača Rijeke (Krstanović, Landeka), igrača Rijeke na posudbi (Ajayi), igrača koji su se afirmirali u HNL-u (Pandža, Sesar, Pehar, Baraban...)...

Svakako respektabilna momčad kada je u pitanju nogometno znanje.

Rijeka je bila konkretnija! U prvih sat vremena domaća momčad nije se uspjela nametnuti protokom lopte, ali je stvorila nekoliko izglednih (polu)prilika. Najbolju nije iskoristio Balaj (13) poslije sjajnog Gavranovićeva proigravanja.

Mrežu su do 61. minute mogli zatresti Roshi (26), Gavranović (29), Balaj (55), Gavranović (61)... Nakon toga protiv Rijeke počela je igrati potpuno nova momčad Širokog Brijega, koja ni po čemu nije nalikovala onoj momčadi koja je u 48. minuti Kožuljevim pogotkom povela 1:0.

Na drugoj strani, Rijeka je sa svakom izmjenom izgledala opasnije.

RIJEKA: Vargić, Zuta (70 Ristovski), Mitrović, Samardžić, Bertoša (46 Mejač), Diyoke (57 Kajević), Brezovec, Močinić (70 Bradarić), Roshi (46 Matei), Gavranović (86 Bajić), Balaj (58 Bezjak)

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Čorić, Brekalo, Pandža, Marković, Sesar, Pehar, Crnov, Kožulj, Ajayi, Krstanović. Još su igrali: Kožul, Barišić, Ivanković, Baraban, Landeka, Santos, Ćorluka, Menalo, Buhač, Bralić

Pripremna utakmica: Rijeka - Široki Brijeg 2:1 (Kajević 84, Bezjak 86/Kožulj 48)