Pripremna utakmica: Rijeka izbjegnula poraz pogotkom Mateija iz kaznenog udarca u 94. minuti

Srijeda, 06. srpnja 2016. 22:46 Napisao/la  I. V.

Pripremna utakmica: Rijeka - Aluminij 2:2. Izgleda da je igra u završnici ostala isti problem pretežito istih igrača i istoga trenera iz prošle sezone

Rijeka je u prvoj od dvije pripremne utakmice na Rujevici odigrala (2:2) neodlučeno protiv Aluminija iz Kidričeva.

Što se rezultata tiče, pogotkom Mateija u 94. minuti iz kaznenog udarca Rijeka je izbjegnula poraz u utakmici protiv novog slovenskog prvoligaša.

Što se pak igre tiče, Rijeka nije pokazala ništa zbog čega bi na Rujevici mogli spokojno čekati prve utakmice u HNL-u i posebno u Europskoj ligi

U završnici pripremnih razdoblja u test-utakmicama sve najvažnije u pravilu se događa u prvim poluvremenima, kada su na terenu igrači oko kojih treneri grade koncepciju uspjeha.

Matjaž Kek u prvom poluvremenu utakmice protiv Aluminija izveo je postavu u kojoj nisu bili Matei, Vešović, Mišić i Maleš, igrači koji se u ovakvoj konkurenciji imaju pravo nadati mjestima u početnoj postavi.

Od prve minute zaigrao je debitant Šofranac, koji je u nekoliko situacija pokazao da ne može odmah zamijeniti Mirala Samardžića. Svakom igraču treba vremena za adaptaciju...

Rijeka je očekivano dominirala u posjedu lopte, više je prijetila, ali je posebno u prvom dijelu neugodno iznenadila u dijelu igre koji slovi zaštitnim Kekovim znakom.

Obrambeni blok ispred zadnje linije nije djelovao čvrsto, gosti iz Kidričeva prelako su izlazili na zadnju liniju s obzirom na razliku u individualnoj kvaliteti.

U prvom dijelu Ajayi je imao dvije velike prilike od kojih je jednu realizirao. Oba puta izašao je sam ispred vratara: prvi put u 16. minuti, kada je nakon izmjene lopte s Bezjakom pobjegao od središta igrališta, ali je vratar Jančeković uspio iskoristiti ne baš konkretnu reakciju.

Drugi put u 26. minuti Ajayi je postao strijelac nakon klasične krađe lopte i brze izmjene na nepostavljenu obranu. Gavranović je proigrao Ajayja, koji je uspio svladati Jančekovića iako završna reakcija ni ovog puta nije bila tipična za golgetera - 1:0.

U 41. minuti dogodilo se već viđeno u riječkoj obrani u prekidima. Nakon brzo izvedenog prekida Vrbanec je primio lopti, oslobodio se Bradarića i gurnuo loptu u mrežu pokraj Prskala - 1:1.

Početkom drugoga dijela riječka momčad sa šest novih igrača pojačala je pritisak i iskazala poznate slabosti u igri na postavljene obrane, izgleda da je igra u završnici ostala isti problem pretežito istih igrača i istoga trenera iz prošle sezone.

Od jačega pritiska domaćina na kraju su korist izvukli gosti, koji su nakon prekida za Rijeku izveli kontru na kraju koje je Vrbanec pobjegao Bertoši i postigao drugi pogodak - 1:2.

Iako se pretežito igralo oko kaznenog prostora Aluminija, Rijeka je blizu izjednačenja bila tek u samoj završici (Ikić 87, Solomon 88), kada je koncentracija u gostujućih igrača uočljivo pala.

U 93. minuti Matei je iznudio kazneni udarac, koji je realizirao. Nitko se nije previše veselio...

RIJEKA: Prskalo (61 Nwokolor), Ristovski (46 Ćanađija), Mitrović (80 Ikić), Šofranac (46 Elez), Žuta (46 Bertoša), Bradarić (46 Maleš), Močinić (70 Diyoke), Gavranović (46 Mišić), Tomasov (60 Solomon), Ajayi (46 Matei), Bezjak (80 Mulac).

ALUMINIJ: Jančeković, Jakšić, Turkalj, Zeba, Vezjak, Krljanović, Rogina, Vrbanec, Bizjak, Škotlek, Kramar. Još su igrali: Lipovac, Petrović, Kurež, Brodnjak, Klajnšek, Roškar, Petrović, Kajtna, Jelač, Florjanc

Pripremna utakmica: Rijeka - Aluminij 2:2 (Ajayi 26, Matei 90+4-11m/Vrbanec 41, 68)