Pripremna utakmica: Nogometaši Rijeke odali počast Goranu Brajkoviću prije pobjede protiv Krke

Utorak, 30. lipnja 2015. 19:49 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica: Rijeka - Krka 4:0. Rijeka    uvjerljivo pobijedila zaredom treću slovensku momčad tijekom priprema u Kranjskoj Gori

Nogometaši Rijeke minutom šutnje odali su počast Goranu Brajkoviću prije nego što se uvjerljivo pobijedili zaredom treću slovensku momčad tijekom priprema u Kranjskoj Gori. Nešto ležerniji ritam uzrok je relativno podnošljivom porazu nogometaša Krke u utakmici tijekom koje je trener Matjaž Kek ravnomjerno rasporedio opterećenja 22 igrača.

Oba pogotka u prvom dijelu dogodila su se nakon proboja po lijevoj strani: u 9. minuti Sharbini je proigrao Bezjaka, a 36. minuti Ajayi je prizmeno ubacio za Hristova.

Dva preostala pogotka dogodila su se u završnici: Balaj nemilice trese mreže slovenskih momčadi, albanski reprezentivac postigao je pogodak u 74. minuti, a konačni rezultat postavio je Hristov, koji je u 88. minuti elegantno prebacio vratara Krke.

Za Krku su igrala dvojica igrača Rijeke na posudbi, Filip Dangubić i Jamilu Collins. Igrao je i Marin Perić, bivši igrač Pomorca, Grobničana i Krka.

RIJEKA: Prskalo (46 Sluga), Tomečak (60 Jugović), Lešković (30 Mitrović), Samardžić (60 Lucić), Leovac (46 Bertoša), Bradarić (46 Zlomislić), Radošević (60 Močinić), Kvržić (30 Hristov), Sharbini  (30 Ajayi), Moises (46 Mišić), Bezjak (60 Balaj)

KRKA: Mitrović, Perić, Kastrevec, Ejup, Dezmar, Welbeck, Mojstorović, Collins, Potokar, Dam. Marjanović, Dangubić. Još su igrali: Barukčić, Dar. Marjanović, Pavić, Vukčič, Aniekan, Novinić, Cerar, Kramar, Marotti, Bele, Kauber, Dormiz

Pripremna utakmica: Rijeka - Krka 4:0 (Bezjak 9, Hristov 36, 88 Balaj 74)