Prijateljska utakmica: Rijeka i Ingolstadt odigrali neodlučeno na početku priprema u Marbelli

Srijeda, 21. siječnja 2015. 18:07 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica: Rijeka - Ingolstadt 1:1. Rezultat je na kraju ispao bolji od prikazane igre, Kekova momčad mora još puno toga popraviti u nastavku priprema

Pogotkom Darija Kneževića dvije minute prije kraja nogometaši Rijeke sustigli su vodstvo Ingolstadta. Prva pripremna utakmica u Marbelli završila je 1:1, no rezultat je puno bolji od prikazane igre.

Matjaž Kek od prve je minute na teren poslao najjaču postavu s isturenima Krstanovićem i Balajem. Prvo je poluvrijeme proteklo uglavnom u igri oko centra, borba s vodećom momčadi druge Bundeslige bila je žestoka na sredini terena. Ingolstadt je dugim loptrama sa sredine terena pokušavao prebaciti riječke stopere, Kekova je momčad tek jednom uspijela zaprijetiti golu Weisa. Ispred Balaja se u 20. minuti ukazala obrana Nijemaca na ubačaju Jugovića, malo je nedostajalo da albanski napadač zabije prvi pogodak u dresu Rijeke.

Ingolstadt nije previše napadao u prvom dijelu, to se promjenilo u nastavku susreta kada je Matjaž Kek u znatnoj mjeri ispremješao momčad, nalik utakmici u Kopru.

Riječka je obrana ispala u 59. minuti, Lex je postigao pogodak nakon što je ostao sam ispred Vargića za 0:1. Knežević je izjednačio pred sam kraj, poraz je tako izbjegnut na početku španjolskog dijela priprema.

Riječani će u Benahavisu odigrati još tri duela, protiv južnokorejskog Suwona, ukrajinskog Dnipra i bugarskog Ludogoreca.

Rijeka - Ingolstadt 1:1 (Knežević 88/Lex 59)

RIJEKA: Vargić – Tomečak (65 Beroša), Mitrović (65 Knežević), Lešković (50 Samardžić), Leovac – Tomasov (50 Ajayi), Zlomislić (70 Mišić), Cvijanović (50 Močinić), Jugović (80 Rebernik) – Krstanović, Balaj

INGOLSTADT: Weis, Lappe, Mijatović, Pekhart, Guenther, Schmidt, Christiansen, Engel, Wannenwetsch, Gunesch, Cohen, Jainta. Još su igrali: Hubner, Morales, Roger, Hartman, Zant, Lex, Soares, Bauer, Levels, Pledl, Ortag