MAXTV PRVA LIGA

Rijeka potopljena kod Cibalije

Subota, 29. rujna 2012. 17:27 Napisao/la  SC

Utakmica 10. kola: Cibalija - Rijeka 4:1. Katastrofalnim pogreškama istaknuli se stoperi Dario Knežević i Mato Neretljak

CIBALIA - RIJEKA 4:1

Utakmica 10. kola MaxTV Prve lige: Cibalia - Rijeka 4:1 (3:0). Stadion Cibalia. Gledatelja: 1.000.

Sudac: Goran Gabrilo (Split). Pomoćnici: Perica (Šibenik) i Pepur (Split).

Strijelci: 1:0 Neretljak (2'-ag), 2:0 Matoš (16'), 3:0 Matoš (26'-11m), 3:1 Brezovec (57'), 4:1 Terzić (81').

Žuti kartoni: Paradžiković, Mišić, Bartolović  Terzić, Muženjak (Cibalia), Datković, Knežević (Rijeka)

CIBALIA: Paraždiković, Mišić (od 70' Koledić), Matoš, Muženjak, Bartolović (od 83' Tokić), Župarić, Mitrović, Vitaić, Rugašević, Čulić, Terzić (od 86' Gegić).

RIJEKA: Lisjak, Neretljak, Čaval, Knežević, Datković (od 81' Vranješ), Mujanović (od 46' Čulina), Brezovec,  Cesarec, Weitzer (od 46' Gabrić), Kreilach, Benko.

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Cibalije 1:4, izabranici Elvisa Scorije upisali su tako šesti uzastopni prvenstveni poraz u Vinkovcima. Igrala se 81. minuta kada se Terzić lako prošetao desnom stranom riječke obrane pored statičnih rijekih braniča i preciznim udarcem matirao Lisjaka - 4:1. Izgubljenost riječke obrane u toj akciji oslikala je riječko poslijepodne u Vinkovcima koje će htjeti što prije zaboraviti. Nekoliko trenutaka kasnije Bartolović je pokušao lob koji je zamalo završio u mreži.

Čini se da Riječani nisu naučili lekciju iz Nedelišća, a kada s druge strane stoji prvoligaški sastav onda je rezultat 3:0 nakon prvog poluvremena realan odnos snaga. Riječani su pružili sramotnu igru u prvih 45 minuta, a nakon tako katastrofalnog prvog poluvremena skoro je nemoguće bilo vratiti se u utakmicu. Riječki sastav dopustio je ambicioznom domaćinu da ih jednostavno pretrči.

Iako je praktički cijela momčad djelovala izgubljeno, katastrofalnim pogreškama u situacijama u kojima nije bilo nikakvog pritiska istaknuli se stoperi Dario Knežević i Mato Neretljak koji su trebali biti čvrsti bedem pred Lisjakom, a zapravo su otvorili Vinkovčanima put prema pobjedi.

Već druga minuta nagovjestila je riječki potop kraj Bosuta, Mišić je okrenuo Datkovića na lijevoj strani i ubacio loptu. Lisjak je napravio dva koraka s crte, a Neretljak nesmotreno uklizao i poslao loptu u vlastitu mrežu - 1:0.

Iako je taj trenutak nesreće očekivano pogodio Riječane, nevjerojatna je rezigniranost koja je vladala u gostujućim redovima. Vinkovčani su letjeli terenom kao da za protivnika imaju momčad iz neke niže lige, a ne ekipu koja je tjedan dana ranije pobijedila Dinamo 3:0.

Skromne pokušaje Rijeke u prvom dijelu nije ni vrijedno spominjati, a domaćin je zato bio neumoljiv. Neretljak je u 16. minuti nesmotreno izgubio loptu na centru. Cibalia se sjurila prema vratima Rijeke, Matoš je okrenuo Kreilacha na rubu šesnaesterca, Neretljak je ostao na brisanom prostoru i nije stigao blokirati udarac - 2:0.

Kao da to nije bilo dovoljno, Riječani su odlučili još malo darovati domaćine. Knežević je nevjerojatno loše procijenio jednu loptu. Mišić ga je pretrčao i sjurio se u kazneni prostor, a branič Rijeke ga je srušio - jedanesterac. Matoš je bio siguran - 3:0.

U 38. minuti nakon kornera domaćina, Župarić je pucao glavom, a Riječani su loptu otklonili s gol crte. Vinkovčani su se zatim počeli poigravati i držati loptu, a publika je pozdravljala svaki dodir.

U završnici prvog dijela Župarić je nesmotreno izgubio loptu, ali Cesarec nije dobro proigrao Weitzera i propala je tako praktički jedina riječka prilika iz igre.

Elvis Scoria odmah na početku drugog dijela uveo je u igru Dragu Gabrića i Antoninija Čulinu, no osim terenske inicijative u određenim periodima Riječani nisu mogli do gola. Josip Brezovec u 57. minuti sjajno je potegnuo s 25 metara i postigao počasni pogodak, no to je, uz dalekometni pokušaj Benka i Kreilacha, ujedno bilo sve od ekipe koja je djelovala kao raštimani orkestar.