Osijek izgubio od Dinama u generalki za utakmicu polufinala Kupa protiv Rijeke

Petak, 22. svibnja 2020. 22:21 Napisao/la  SC
Petar Bočkaj (Osijek)

Nogometaši Osijeka doživjeli su poraz (1:2) od Dinama u generalki pred utakmicu polufinala Kupa protiv Rijeke, utakmica se igra 31. svibnja na Rujevici.

Modri su u vodstvo došli kada je Gojak primio loptu u šesnaestercu, uputio dobar udarac kojega je Ivušić uspio obraniti, ali je na odbijenu loptu pritrčao Kulenović i pogodio nezaštićenu mrežu.

Bio je to rezultat prvog poluvremena zanimljivog i sadržajnog ogleda u kojem se posebno iskazao vratar domaćih Livaković odlično obranivši dobre udarce Žapera i Bočkaja.

U nastavku je Livaković zaustavio i opasan pokušaj Marića, dok su na suprotnoj strani prijetili Oršić i Kadzior.

Šansu za izjednačenje propustio je Grezda koji je pritom tražio i kazneni udarac, a nedugo nakon toga Kosovar Karrica je eurogolom loptu „zakucao“ u gornji lijevi kut za 2:0.

Praktički čim su krenuli s centra Osječani su smanjili preko Špoljarića, koji je dobro iskoristio asistenciju Bočkaja i sa 8-9 metara matirao Josipovića.

Lopta je završila u donjem desnom kutu. Nakon što je Josipović obranio „bombu“ Kleinheislera, Špoljarić je propustio veliku prigodu za izjednačenje u 90. minuti, a do pogotka nije stigao ni Mance u sudačkoj nadoknadi.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Dilaver, Gvardiol, Moubandje, Đira, Kądzior, Ademi, Gojak, Oršić, Kulenović. Od 70. minute: Josipović, Hrvoj, Kim H., Leš, Daničić, Burton, Ćuže, Krizmanić, Julardžija, Karrica, Gavranović

OSIJEK: Ivušić (61. Malenica), Lončar, Škorić, Majstorović, I. Silva, Žaper, Kleinheisler, Talys, Grezda, Marić, Bočkaj. Od 70. minute: Malenica, Grgić, Ćosić, Gutieri, Bočkaj, Ndockyt, Jugović, Kleinheisler, Špoljarić, Mbakogu, Mance

Pripremna utakmica: Dinamo – Osijek 2:1 (Kulenović 20, Karrica 78/Špoljarić 79)