Rijeka pobijedila Budafoki, u utorak na rasporedu zaostala utakmica protiv Dinama

Petak, 15. siječnja 2021. 16:19 Napisao/la  SC

Prema najavama zadnjih pola sata igrala momčad Rijeke koja bi  trebala početi utakmicu protiv Dinama u Maksimiru

Filip Braut (desno) postignuo atraktivan pogodak

Nogometaši Rijeke u Umagu su pobijedili (4:2) Budafoki u zadnjoj pripremnoj utakmici pred nastavak prvenstva.

Trener Simon Rožman prema najavama prvih sat vremena priliku je dao igračima koji nisu standardni prvotimci, zadnjih pola sata igrala je momčad koja bi 19. siječnja trebala početi utakmicu protiv Dinama.

Od potencijalnih prvotimaca zbog ozljede nije igrao jedino Velkovski.

Budafoki se nalazi na predzadnjem mjestu Lige 12, ima uočljivo slabiju momčad od drugoplasiranog Fehervara protiv koga je Rijeka igrala (0:1) prvu pripremnu utakmicu.

Riječka je momčad izgledala izrazito nadmoćno u prvom dijelu utakmice, posebice u igri jedan na jedan.

U 12. minuti Braut je na ulasku u kazneni prostor zdesna atraktivno prošao kraj Medgyesa i Olaha, po njegovu udarcu lopta je okrznula blok i završila putanju u maloj mrežici u daljnjem kutu - 1:0.

U 16. minuti Lepinjica je pravodobno proigrao Yatekea, udarac riječkog napadača odbio je mađarski vratar, natrčao je Kulenović i zakucao loptu u mrežu - 2:0.

U 26. minuti dogodio se bljesak mladog Libera, koji je pretrčao mađarsku obranu po lijevoj strani, idealno s korner-linije vratio Kulenoviću, koji je drugi put u naletu zakucao loptu u mrežu - 3:0.

Stvorila je riječka momčad još nekoliko vrlo obećavajućih situacija za pogodak, najbolju priliku propustio je Yateke (36).

Mađarska momčad u rijetkim ulascima u zadnju trećinu ništa konkretno nije napravila.

Jedino je mladi Skribek u 34. minuti priredio riječkoj obrani poteškoća, kada je prošao dvojicu riječkih braniča po lijevoj strani i završio s loptom van igrališta.

Prskalo je jedino morao rutinski intervenirati nakon Filkorova (7) udarca izvana.

Puno je čvršće i odlučnije ušla mađarska momčad u drugo poluvrijeme, visoki pritisak odmah je počeo stvarati probleme riječkoj obrani.

U 47. minuti Travaglia je ostao bez lopte u svojoj trećini, otvorio se prostor za  Zsorija kojem je Prskalo stigao zatvoriti prvi kut u najboljoj mađarskoj prilici do tada.

Kulenovićev (59) udarac iz okreta bila je zadnja konkretna akcija momčadi Rijeke, koja je završila utakmicu u 60. minuti.

Na teren je ušla prva postava, cijelu utakmicu jedino je odigrao vratar Prskalo kojemu je raspoloženi Zsori (61) opet ozbiljno zaprijetio.

Najbolja riječka postava mogla je promijeniti rezultat čim je ušla na teren.

Menalo je u 63. minuti odigrao Andrijaševiću, koji je ostao sam na 13 metara, lopta se odbila od bloka i zaustavila na stativi, na odbijenu loptu natrčao je Štefulj koji nije bio precizan u srazu s mađarskim vratarom.

U 70. minuti Mađari su naplatili poduzetniju igru u drugom dijelu, Lončar je pod pritiskom izgubio loptu u svojoj trećini, 19-godišnji Skribek gurnuo je loptu godinu dana starijem Zsoriju, koji je izašao ispred Prskala i zatresao mrežu - 3:1.

U 80. minuti prevela je riječka momčad najbolju akciju, na kraju je lopta s lijeve strane povezanim dodavanjima stigla do Tomečaka na desnoj strani kaznenog prostora.

Tomečak je vratio loptu u Muriću, koji je na rubu kaznenog prostora imao dovoljno vremena ciljati lijevom nogom što u pravilu završi pogotkom - 4:1.

U 83. minuti Menalo je pobjegao mađarskim stoperima po sredini, trčao je sam prema vrataru prije nego što je loptu poslao kraju vratiju.

Pred kraj utakmice Mađari su kroz klasični pritisak ublažili poraz, Zsori je odbijenu loptu gurnuo u mrežu - 4:2.

RIJEKA: Nevistić, Escoval, Arsenić, Galešić, Braut, Pavičić, Lepinjica, Travaglia, Liber, Kulenović, Yateke. Od 60. minute: Prskalo, Galović, Capan, Smolčić, Tomečak, Gnezda, Lončar, Štefulj, Menalo, Murić, Andrijašević.

BUDAFOKI: Poser (od 67′ Z. Kovacs), Huszti, Nikolić, Romić, Medgyes (od 63′ Zeke), Olah, Filkor (od 63′ Csonka), Takacs, Kulcsar (od 46′ Zsori), Skribek, D. Kovacs.

Pripremna utakmica: Rijeka - Budafoki 4:2 (Braut 12, Kulenović 16, 26, Murić 80/Zsori 70, 89)