Niko Janković atraktivnim pogotkom osigurao Rijeci rezultatsku prednost u prvoj utakmci 2. pretkola

Četvrtak, 27. srpnja 2023. 21:54 Napisao/la  SC

Niko Janković odlučio pobjednika
Niko Janković odlučio pobjednika Foto: HNKRijeka/Facebook

Niko Janković sjajnim pogotkom u 30. minuti osigurao je Rijeci rezultatsku prednost u prvoj utakmci 2. pretkola Konferencijske lige.

Janković je na ulasku u kazneni prostor slijeva, desnom nogom s ruba kaznenog prostora atraktivno pogodio suprotni kut, ni puno bolji vratar od Haxhihamze ne bi imao šanse - 0:1.

Rijeka se iz Prištine vratila s pobjedom što je jedino vrijedno spomena nakon utakmice na stadionu Fadil Vokkri.

Sergej Jakirović može biti zadovoljan kako je momčad odradila utakmicu, sadržaj je ionako manje važan u ovakvim utakmicama.

Obistinile su se najave da će momčad Dukagjinija biti naslabiji protivnik Rijeke ove sezone u natjecateljskim utakmicama ako se izuzme pretkolo nacionalnog kupa, ali je unatoč tome momčad Rijeke iskazala ozbiljnost.

To u praksi znači da domaća momčad nije stvorila ni jednu izglednu priliku, do pogotka je mogla samo slučajno nakon nekoliko prekida.

Nije riječka momčad oduševila igrom, nije se naglašeno nametnula posjedom ni kada je od 62. minute počela igrati s igračem više nakon što je isključen Merlaku, važno je da se nije previše energetski potrošila prije Jadranskog derbija.

Rutinskom igrom Rijeka je stvorila nekoliko izglednih prilika, najbolju nije iskoristio Fruk u 8. minuti, s četiri metra promašio je nogom vrata nakon idealnog Bandina proigravanja.

U drugom dijelu Janković (48) je zamalo promašio suprotni kut udarcem slijeva desnom nogom, Liber (81) nije pravodobno stigao do lopte nakon Ivanovićeva prodora lijevom stranom, Radeljićev (83) pokušaj glavom Haxhihamza je obranio.

U 89. minuti pocrvenio je i trener domaćina, nakon dva crvena kartona ispada da je mirna utakmica bila puna tenzija.

DUKAGJINI: Haxhihamza, Dallku, Syla, Basri, Kameraj (88 Pllana), Conceicao (65 Neziri), Hugo, Feka, Zulfiji, Santos (88 Dadan), Merlaku

RIJEKA: Labrović, Veiga, Dilaver, Radeljić, Goda, Banda (75 Selahi), Hodža (79 Lepinjica), Janković, Grgić (70 Pašalić), Fruk (70 Liber), Obregon (70 Ivanović)

Prva utakmica 2. kola Konferencijske lige: Dukagjini - Rijeka 0:1 (Janković 30)