Prva HNL: Niko Galešić ove sezone još jednom srušio Slaven Belupo u Koprivnici

Subota, 16. ožujka 2024. 16:54 Napisao/la  SC

Odmah početkom drugog dijela u jednoj gužvi nakon kornera lopta je došla do Galešića, koji je svojim trećim pogotkom u posljednje četiri utakmice, Rijeci donio novu pobjedu

Prva HNL, 27. kolo

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 0:1

Stadion Ivan Kušek Apaš. Gledatelja:

Strijelac: 0:1 Galešić (50)

Žuti kartoni: Bosec, Štefulj, Lepinjica, Agbekporunu, Štrkalj (Slaven Belupo), Obregon, Radeljić (Rijeka)

SLAVEN BELUPO: Sušak, Bosec, Pllana, Boras, Štefulj (90 Riđan), Lepinjica, Agbekpornu (61 Liber), Murić (61 Nongoh), Mioč, Šakota (83 Jagušić), Štrkalj (90 Međimorec)

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Radeljić, Galešić, Goda, Selahi (85 Petrović), Pašalić (70 Grgić), Hodža, Fruk (77 Janković), Pjaca (85 Mitrović), Marić (70 Obregon)

Niko Galešić još se jednom pokazao kobnim za momčad Slaven Belupa u Koprivnici, branič riječke početkom drugog dijela pogodio je za nova tri boda, kojima je Rijeka potvrdila osvajanje prvog mjesta uoči reprezentativne pauze i onih najvažnijih utakmica koje će tek uslijediti u borbi za titulu prvaka.

Dvoboj u Koprivnici bio je lišen bilo kakvih uzbuđenja sve do 22. minute, kada je Ivan Lepinjica uputio uopće prvi udarac na vrata na utakmici.

Nije tim udarcem Lepinjica natjerao Nediljka Labrovića na intervenciju, ali je izmamio pljesak domaćih kibica, koji su u prvom dijelu utakmice mogli vidjeti malo od onoga nogometa kojega ove sezone igra momčad Željka Sopića.

Igralo se uglavnom između dvaju kaznenih prostora, obje su se momčadi trudile uspostaviti dominaciju nad središnjim dijelom terena, koji je i ovoga puta bio iznimno težak za igru, što je sigurno više pogodovalo domaćoj momčadi.

U 35. minuti prvu intervenciju inače nezaposlenih vratara izazvao je Toni Fruk, Rijeka je dugo plela mrežu oko kaznenog prostora domaćina, kružila s jedne na drugu stranu i konačno došla do Fruka, koji je tukao s ruba kazennog prostora, ali je Sušak bio spreman.

Fruk je bio među angažiranijim akterima Rijeke na terenu, u 23. minuti malom se minijatorom u kaznenom prostoru pokušao izboriti za udarac, ali ga je predugo odgađao da ga domaći braniči ne bi u tome uspjeli omesti.

U 30. minuti se u izglednoj poziciji našao i Pašalić, ali u njegov udarac na vrijeme je blokom ušao Boras.

Da se ipak nije previše opustio u koprivničkoj uspavanci Labrović je dokazao u 42. minuti, Mioč je pucao s vrha kaznenog prostora nakon lijepe akcije domaće momčadi, Labrović je kvalitetnom reakcijom riječku mrežu sačuvao netaknutom.

Nije poznato što je Željko Sopić rekao momčadi na poluvremenu, ali u nastavku dvoboja na travnjak stadiona Ivan Kušek Apaš istrčala je neka druga Rijeka.

Igra se od samog početka drugog dijela preselila na domaću polovicu terena, tek što se krenulo s centra Fruk je nakon kornera tukao glavom, pet minuta kasnije Niko Galešić opravdao je status najopasnijega igrača na koprivničkom travnjaku.

Pašalić je izveo korner, pred Suškom je nastala gužva, Šakota je pokušao izbaciti loptu, ali je došla samo do Galešića, koji tu priliku nije propustio – 0:1.

U 63. minuti lopta je nakon kornera došla do Fruka, udarac kojega je praktički s gol linije počistio Boras, nedugo potom malo iznad grede fijuknuo je i Pašalićev udarac.

Rijeka je konačno počela igrati nogomet kakvog igra ovoga proljeća.

Nisu niti domaćini bili baš bez ijedne prigode u nastavku, u 62. minuti Nongoh je opasno zaprijetio, deset minuta kasnije pokušao je i Lepinjica, ali oba pokušaja prohujala su pored Labrovićeva gola.

U 82. minuti Sušak je zaista dokazao kvalitetu, sjajno je Hodža proigrao Obregona, udarac kojega je domaći vratar obranio odličnom reakcijom.

Srećom, taj promašaj domaća momčad ipak nije kaznila po onom starom nogometnom pravilu, Slaven Belupo do kraja dvoboja više nije imao niti jednu prigodu.